На селищі Котовського завершено будівництво житлового будинку, який не могли ввести в експлуатацію понад 15 років. Одесити, які вклали гроші в будівництво будинку на розі вулиць Бочарова і Сахарова, дочекалися завершення будівництва завдяки сприянню міста. Ще в 2004-му році був закладений фундамент будівлі, але через кілька років проект заморозили. Будівництво проходило в рамках державної програми кредитування молодих сімей. Завдяки ініціативі міської влади, в минулому році будівлю знову почали зводити. Перед цим, після проведеної експертизи, виявилося, що верхні поверхи прийшли в непридатність через вплив погоди. Тому будівлю укріпили, посиливши фундамент, перекриття, несучі стіни, а також добудувавши нові поверхи. Зараз будинок повністю готовий до введення в експлуатацію, до нього підведені всі необхідні комунікації, проведені роботи по обробці приміщень загального користування та фасаду, який також утеплили. За словами Одеського міського голови Геннадія Труханова, 13 квартир в будинку залишаються вільними і муніципалітет розподілить їх потребуючим.

Тепер мешканцям цього будинку належить пройти всі необхідні юридичні процедури для того, щоб підтвердити права власності на квартири. Тому що 15 років тому їм надали кредит на це будівництво через Молодіжний фонд, а через короткий час оголосили, що гроші вкрадені, а забудовник фіктивний.

З приводу правових процедур директор юридичного департаменту міськради Інна Поповська пояснила, що у вкладників були укладені договори на придбання майнових прав з компанією, яка їх обманула і не побудувала даний дім.

Інна Поповська додала: щоб допомогти ошуканим вкладникам, на сесію міської ради буде виноситися питання про забезпечення їх майновим правом на дані квартири. Для цього сьогодні кожна родина готує необхідні документи — заяву, договір, підтвердження оплат — і подає їх до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Фонд перевіряє дані, узагальнює інформацію і передає в Одеську міську раду. На підставі цього буде підготовлено проект рішення міськради про забезпечення прав інвесторів на квартири, придбані 15 років тому. Після прийняття такого рішення на сесії по акту прийому-передачі кожній сім’ї буде передана квартира і проведена реєстрація в юридичному департаменті Одеської міської ради. «Також ми допоможемо людям у створенні ОСББ цього будинку», — роз’яснила директор юрдепартаменту Одеської міської ради Інна Поповська.

Комментарии закрыты