Роль жінки в сучасному суспільстві продовжує зростати, і ця тенденція актуальна як для світу взагалі, так і для нашої країни зокрема. За підтримки британського Посольства, українського Національного демократичного інституту, Одеської обласної державної адміністрації та громадських об’єднань — в Одесі відбувся круглий стіл на жіночу тематику. Захід мав назву «Гендерна політика, її складові. Посилення ролі жінок у політичному житті місцевих громад», і він зібрав 4-го червня багато учасників.

«Захід відбувається здебільшого для представників політичних партій та ЗМІ,» — підкреслили його організатори. Тому що, незважаючи на прийняття законодавства про рівність прав і можливостей для жінок та чоловіків, в реалії політичного життя України це законодавство мало імплементується. Якщо говорити про Верховну Раду, то там тільки 12,5% жінок. А в Одеській обласній раді і того менше — всього 6%, хоча жінки складають на Одещині більшість, а саме майже 54%. Учасники круглого столу погодились: якщо говорити взагалі про гендерні питання, то в Україні вже прийнятий, наприклад, закон проти насильства у сім’ї . Що ж до політики, то прийняті закони про місцеві вибори та про квотування на них. Однак, враховуючи те, що не має відповідальності за недотримання квот для жінок, ситуація не дуже змінюється.

На круглому столі мова йшла і про приклад розвинутих європейських країн, де таке квотування є добровільним. І багато партій, розуміючи необхідність вирішення гендерного питання, добровільно вводять власні квоти.

Підбиваючи підсумки, чиновники, політики та громадські активісти дійшли згоди у тому, що, по-перше, треба вдосконалювати законодавство про гендерну рівність чоловіків та жінок. А по-друге, необхідно самим жінкам бути готовими йти у політику й сміливо розвінчувати гендерні стереотипи про місце жінок на кухні, а не в політиці. Сьогодні в Україні багато інституцій вже навчають жінок політичним вмінням, й цим треба скористатись. Це не так страшно, й розуму та необхідної кваліфікації в жінок достатньо, аби не вважати, що політична сфера — суто чоловіча, так говорять експерти.

Комментарии закрыты