В Одесі пройшла акція під Гільдією кінематографістів Одеси в підтримку Одеської кіностудії і проти реалізації планів щодо її приватизації. Деталі мітингу, далі в сюжеті.

12 жовтня під стінами Одеської кіностудії пройшла чергова акція протесту проти реалізації планів щодо її приватизації. Учасники акції стурбовані законопроектом, що дає зелене світло приватизації кіностудії. Документ був прийнятий Верховною Радою в першому читанні, і найближчим часом його можуть затвердити остаточно.

Дмитро Граховський, мітингувальник,  робітник Одеської кіностудії

Самую важную информацию, которую я хочу донести до общественности , которая от всех скрывалась. В 2005 голу Одесская киностудия была акционирована с нарушением закона Украины о приватизации. Трудовой коллектив обманули , об этой информации, что она была акционирована с нарушением Киевского суда мы узнали только в начале июля этого года, 2018 года.

Кінематографісти впевнені, що після прийняття цього закону, кіностудія повністю перейде в приватні руки  Олександра Ткаченка — гендиректора каналу 1 + 1. Кажуть, нібито він ще з 2005 року намагається знищити киностудію з метою заволодіння цінною територією на Французькому бульварі. За словами мітингуючих на території кіностудії вже відбувається будівництво житлових комплексів. Хоча директор кіностудії та комерційний директор спростували цю інформацію.

 Андрій Осіпов, голова правління ПрАТ «Одеська кіностудія»

Я вважаю що який би мітинг не був, мітингувальники не мають права прориватись на територію , порушувати прохідний режим і більш того, нищити майно. Вони мають заявляти свої претензії цивілізовано і я нормально ставлюся до будь- яких проявів громадської активності. Шкода, що я сьогодні не можу бути, я змушений поїхати у справах, в мене сьогодні важливі переговори, але я сподіваюсь, що ви об’єктивно висвітлите даний захід і покажете що нам немає чого приховувати і діяльність кіностудії прозора. 

Максим Мієнко, комерційний директор ПрАТ «Одеська кіностудія»

Я не погоджуюсь з мітингувальниками, про те що кіностудія знаходиться у стані занепаду і вона розвалюється або хтось її розвалює і що тут відбувається якесь будівництво житлових комплексів. Тут як ви бачите нікяке будівництво не відбувається , тут є діючі павільйони, є  музеї, територія, локації, які були також нещодавно створені і будівництва нараза, на кіоностудії. ніяких будинків не відбувається.

Як повідомляють мітингувальники , у 2005 році, без оголошення прозорого тендеру, за корупційною змовою і сфальсифікованими документами звільнили та  залишив без роботи понад 350 робітників кіностудії.

Дмитро Граховський, мітингувальник,  робітник Одеської кіностудії

Нас уволили, выкинули на улицу, оставили без работы, без средств существования и у нас нет никаких акций , а по закону они должны были созать открытое акционерное общество, в котором трудовой коллектив получает какой- то пакет акций условно, Это должны юристы, надо поднимать этот закон. Они совершили беззканое, это случилось не по закону, это рейдерский захват киностудии, и мы хотим что сейчас отменили это незаконное решение суда.  

Микола Сєднєв, кінорежисер Одеської кіностудії

Последний раз у меня зарплата была в 2003 году. И того, штатный режисер Одесской киностудии, который стоит сейчас перед вами- 15 лет ни работы, ни зарплаты , ни пособия по безработице , ни отчисления в пенсионный фонд . Как насчет законодательства . Отвечаю сам себе- это беззаконие, это беспредел , чтоб не помереть с голоду я работаю там где не требуют оформление , потому что трудовая книжка моя лежит на киностудии , работаю ночным сторожем на автостоянке.  Зарабатываю 800 грн в месяц. 

У той же час учасники мітингу заявили, що не виступають проти приватизації в цілому.  Кінематографісти розуміють, що держава не в змозі фінансувати кіновиробництво.

Комментарии закрыты