До міста славетної Аккерманської фортеці — Білгорода-Дністровського — завітав 5 серпня міцво-мобіль єврейської громади Хабад. Слід зазначити, що експедиція «Міцво-Мобіль Україна» в цьому, 5778-му році за юдейським календарем, значно розширилась. Три синагоги на колесах протягом серпня їздитимуть по містах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Сумської та Чернігівської областей й привозитимуть прямо до єврейського дому — все необхідне для єврея.

Ар’є ВОЛЬФ, учасник експедиції
Мы были час назад в Затоке, там навестили еврея. Поговорили с ним, сказали «лехаим». И поехали сюда, дальше. Идея мицво-мобиля не нова. Любавичский ребе запустил ее в 1974 году. Но! Сама идея начинается еще от праотца Авраама. Почти 4000 лет назад, возможно, это был не мицво-мобиль, а верблюд:), но идея одна: он вышел из своего города и начал говорить людям о едином Боге.

У єврейської релігійної громади Білгорода-Дністровського, на жаль, зараз немає синагоги й рабина, і не завжди є можливість зібрати міньян — кворум із десяти дорослих чоловіків — для суспільного богослужіння. Тому приїзд міцво-мобіля або синагоги на колесах має велике значення.

Олександр МУЧНИК, голова єврейської громади Білгорода-Дністровського
Необходимость в этом есть. В мицво-мобиле квалифицированные раввины, имеют все для богослужения по еврейским обычаям. И все люди их с удовольствием встречают, мы молимся вместе с ними в миньяне. И в этом году мы их ждали с удовольствием и благодарностью.

Саме для цього, щоб розповісти про заповіді єврейського життя та власним прикладом показати, як їх виконувати, — й колесять містами України міцво-мобілі.

Лєві ВОЛЬФ, учасник експедиції
Это наш четвертый день экспедиции, которая проходит по Югу Украины. Начали в Николаеве, потом Одесса, сейчас в Белгороде-Днестровском, завтра будем в Измаиле. Сегодня, слава Богу, евреи, которые находятся в Белгороде-Днестровском, смогли опять зайти в синагогу. Было очень приятно провести время со здешней еврейской общиной. И они смогли зайти в синагогу.

«Зробимо світ кращим! Зробимо світ добрішим!» — під таким гаслом міцво-мобіль здійснює подорож по шляху до світла. А слідкувати за його маршрутом та новинами експедиції можна на сторінці у фейсбуці: mitzvomobileUA.

Комментарии закрыты