Блокада Донбасу та оголошений урядом України в наслідок неї надзвичайний стан в енергетиці, не можуть ніяк не вплинути на українців. Нехай поки ще в містах не вимикають світло, принциповим залишається питання: чи необхідно розривати торгівельні відносини з окупованими територіями. Що з цього приводу думають одесити — далі в сюжеті.

Протягом опитування вдалось почути принципово різні думки і принципово відмінні аргументи. Багато одеситів підкреслили: на сході живуть такі ж самі люди, такі ж самі українці, як і ми. А тому ні в якому разі не можна блокувати торгівлю з Донбасом. Щоправда, дехто зазначив: напрямок дій правильний і зв’язки з окупованими територіями дійсно треба розривати, але не в такий спосіб.

Спікер 1

Это же наши люди. Ну, как это так можно блокировать. Это ж одна Украина.

Спікер 2

Глупо это! Там люди, там народ. Как можно обижать людей! Должно идти туда, работа, если уж такая ситуация. Но вот так это. И себе во вред, и тем.

Спікер 3

Так нельзя делать. Я считаю, что это неправильно. Это наша Украина и надо у них покупать уголь. Зачем нам у арабов покупать или в Амстердаме где-то?

Спікер 4

Подрывается как бы стратегическая безопасность государства. Так как наше государство зависит от этих ресурсов напрямую, это неправильно, я считаю. Нужно, как, бороться с этим, но не такими способами.

Інші ж одесити навпаки зазначили: якщо б таких заходів було вжито спочатку, ситуація давно вже б змінилась на користь України. А торгувати з терористами за свою ж сировину — безглуздо.

Спікер 5

Тяжело мне сделать оценку, потому что стороны довольно противоречивы в фактах. Но скорее более правильно, потому что не стоит все же торговать на крови.

Спікер 6

С врагом нельзя торговать. Я считаю, что это нужно было сделать еще два года назад. Это поздно. Тогда, когда они были еще свежи, когда всё было, когда было проще всё сделать. Упустили Крым — и Донбасс упускают.

Вулицями Одеси нам також вдалося зустріти людей, які безпосередньо розуміють ситуацію, адже самі з Донбасу. Щоправда їх погляди на торгівельну блокаду чимало відрізняються.

Спікер 7

— Что должна делать власть?

— Просто оставить людей в покое и дать им жить спокойно там.

— Продолжать торговать?

— Конечно. Там нормальные люди живут. Им тоже нужны продукты.

Спікер 8

Должны блокировать. Да. Должны. Потому что давно если б заблокировали, чтоб не покупали наш уголь. Наш уголь покупают у этих. У нас же самих покупаем, понимаете? Кому платим? Они покупают за этот уголь боеприпасы. Ну, всё, на нас же оно идет.

Можна використовувати дуже багато аргументів та критикувати за недоцільність різні заходи, проте ситуація відтягування завершення конфлікту на сході України все ще продовжується. З торгівельними зв’язками чи без них окуповані території залишаються окупованими територіями. І люди на них навряд чи можуть вважатись повноцінними громадянами попри будь-які економічні відносини з Україною. А тому питання наявності чи відсутності блокади Донбасу залишається актуальним та принципово важливим для українців з обох сторін блокпостів.

Комментарии закрыты