19 липня в художньому музеї відкрилась виставка художниці Маши Куліковської  «Моя шкіра — моя справа». Це кілька десятків зліпків тіла Марії, зроблених у співавторстві з Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол. Всі вони фіксують трансформації тіла художниці. Самовідчуття себе як жінки у сучасній Україні, вразливість жіночого тіла і нерівність статей — домінуючі мотиви її робіт. Більше — в нашому сюжеті.

«Моя шкіра — моя справа» — так називається виставка української художниці Маші Куліковської , яка відкрилась в художньому музеї . Це кілька десятків зліпків  тіла Марії, зроблених у співавторстві з її чоловіком, Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол. Назва виставки – це феміністичний лозунг, говорить авторка робіт.

Марія Куліковська, художник, перформер

Художниця народилась в Керчі і разом зі своєю країною переживає зміни, протести, анексію Криму і війну на сході..

Марія Куліковська, художник, перформер

Ростові скульптури, бюсти, серія зліпків з рук та ступень художниці відлиті з різних матеріалів: епоксидної смоли,  мила та крові,  силікону  чи шоколаду. В роботи вмонтовані квіти, раковини, ланцюги, кістки, та навіть обрізане волосся художниці.

Марія Куліковська, художник, перформер

Основна частина виставки розміщена в гроті музею.

 Марія Целоєва, співробітник музею

Але роботи кримської художниці можна побачити і серед класичного зібрання художнього музею. В бальній залі розміщена повно ростова скульптура Маші Куліковської, яка називається « Скульптура з квітами». До речі цю роботу подарував музею підприємець Федір Сердюк.

 Федір Сердюк, підприємець
В Одеському художньому музеї Марія, окрім виставки, провела свій перфоманс, присвячений праву жінок на власне тіло і саморуйнування.
Марія Куліковська, художник, перформер

Виставка української художниці Маші Куліковської «Моя шкіра — моя справа»працюватиме в художньому музеї до 30 серпня.

Комментарии закрыты