Епопея з підвищенням ціни за вивіз сміття в Одесі триває. 26 липня міський виконком підтримав проект рішення про встановлення нових тарифів. Нагадаємо, що з пропозицією збільшити плату на 63% до мерії звернулися сміттєзбірні компанії. На даний момент в Одесі їх 5: «Одескоммунтранс», «Еко-Ренесанс», «Союз», «ТВ-Серрус» і «Еко-Лідер». Сміттярі говорять про те, що діючі тарифи не змінювали з 2015 року, а з тих пір збільшилася і мінімальна зарплата, і ціни на запчастини, паливо і так далі. Відзначимо, що спочатку сміттєзбірні компанії встановили різні тарифи для кожного району міста: ціна коливалася від 75 до 79 гривень за кубічний метр твердих відходів. Однак, в результаті громадських слухань, що пройшли 17 липня, ціну між компаніями все-таки зрівняли. Тепер вона становить 70 гривень 32 копійки. Також, в мерії вже озвучили точну цифру того, скільки одна людина буде платити за вивезення сміття на місяць.

Ірина Швидка, департамент економічного розвитку ОМР

Так населення, яке мешкає в багатоквартирних будинках, буде сплачувати за послуги з вивезення твердих побутових відходів 17 гривень 11 копійок в місяць. Незалежно від підприємства. Зростання тарифу складає 5 гривень 61 копійка на людину. Населення, яке мешкає у приватних будинках, буде сплачувати за послуги з вивезення твердих побутових відходів 28 гривень 13 копійок в місяць. Зростання складе 9 гривень 22 копійки.

На засіданні виконавчого комітету звучала і критика на адресу профільного департаменту. Зокрема, було поставлено запитання про те, чому в місті 5 сміттєвивозящих компаній, коли районів лише 4.

Інна Поповська, голова юридичного департаменту ОМР

Навіть, якщо звернулись би 10 підприємств, 20 підприємств, навіть якщо вони у цьому році не здійснюють цю діяльність, але мають намір здійснювати цю діяльність, наприклад, у наступному році, вони мають право звернутись до виконавчого комітету. Виконавчий комітет розглядає, та після громадських слухань встановлює ці тарифи.

Комментарии закрыты