Парламентський комітет у закордонних справах планує розглядати питання членства позафракційного депутата Надії Савченко у складі делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це повідомив на своїй сторінці у твіттері нардеп з Блоку Петра Порошенко Олексій Гончаренко, зазначивши, що у складі української делегації вже відбулися зміни. В свою чергу народний депутат від «Радикальної партії» Віктор Вовк підкреслив, що Савченко стала членом ПАРЄ поза квотою, і мета такого неформального членства вже досягнута — Савченко більше не у в`язниці; отже тепер її членство викликає питання.

Льотчиця Надія Савченко — українська солдат Джейн — стала відома не лише Україні, а майже всьому світу після того, як, в липні 2014 року потрапивши у полон до бойвиків ЛНР, була передана на територію Російської Федераціїї. Там їй висунули звинувачення у причетності до загибелі двох російських журналістів, а також у незаконному перетині кордону. Незважаючи на діяльність не лише українських, а й міжнародних правозахистників, судовий процес було розтягнуто майже на два роки, за які Савченко «заочно» було прийнято в лави партії «Батьківщина» та до української делегації в ПАРЄ. Своєрідної гучності справі Надії Савченко надало її голодування, яке, на думку багатьох експертів, і привернуло увагу міжнародної спільноти до її утримання під вартою. 22 березня 2016 російський суд засудив Надію Савченко до 22 років ув`язнення; а 25 травня її було обміняно на двох російських ГРУшників. Повернувшись до України, Савченко почала активно займатися політикою, проте з моменту повернення деякі її вислови дещо змінились:  одразу після звільнення вона говорила про необхідність продовження санкцій проти РФ, а згодом — про те, що санкції треба поступово знімати; і що вона особисто готова до переговорів із представниками ДНР та ЛНР. Поштовхом до нового витку її політичного життя для Савченко стала саме така зустріч у грудні 2016 року.

Надія Савченко, депутат Верховної ради України

Зустріч відбулася в зв`язку і направлена, спрямована на те, щоб посилити мінський формат і зробити його більш дієвим найшвидшим часом.

Такий таємний і не узгоджений ні з ким візит до Мінську, де і пройшли переговори, викликав великий резонанс і став головною причиною виключення Савченко з фракції «Батьківщина». При цьому, Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» не ініціюватиме позбавлення Надії Савченко депутатського мандата, тому що люди віддали за неї голоси, і вона має право працювати у ВР. 22 грудня Надію Савченко виключили зі складу ПАРЄ. Це стало результатом, на перший погляд, необміркованих вчинків людини, яка володіє державною таємницею і для багатьох є символом незламності українського духу.

Комментарии закрыты