25 грудня відбулося нагородження лауреатів Одеського регіонального конкурсу скрипалів. Дана подія проводилася за підтримки департаменту культури та туризму міської ради та обласного управління культури. У конкурсі взяло участь 17 музикантів з 9 музичних шкіл Одеси та Одеської області. Призовий фонд конкурсу склав 1400 євро. Конкурс запропонував новий формат, за яким судді вирішували хто стане переможцем в режимі «онлайн».

Гру юних скрипалів оцінювали педагоги вищих навчальних закладів Європи, а сама премія була заснована паном Карлом-Хайнцом Йоханнінгом. За підсумками конкурсу, переможець отримав 600 євро, срібний призер 500 євро, а володар бронзи — 300. Також, переможцям були вручені подарунки — струни і аксесуари для скрипки від німецької компанії Pirastro. Окрім переможців, четверо учасників і педагоги отримали дипломи і нагородження в одну тисячу гривень. Наймолодшій учасниці конкурсу, 5-річній Анастасії Бодаревій, відомий скрипаль Андрій Мурза вручив особливий приз — скрипку.

Андрій Мурза, скрипаль, ініціатор і арт-директор конкурсу

Я надеюсь, я не пророк, я только надеюсь, что это большой стимул для участников, для призеров нашего конкурса, в дальнейшем развиваться. И, я надеюсь, что у них впереди долгая и насыщенная творческая жизнь. Всё таки, как говорят, каждый получает по заслугам, и, я думаю, что для тех, кто действительно вкладывал время, свои усилия в то, чтобы добиться каких-то поставленных задач, я думаю, у тех людей всё складывается, как они хотят.

Надалі, конкурс тільки сприятиме подальшому розвитку багатій талантами одеській скрипковій школі.

Карл-Хайнц Йоханнинг, представник ассоціаціі «Legato» в Німеччині

Это очень хорошо повлияет, музыканты смогут разговаривать на языке музыки, а этот язык знают во всем мире. это язык, который не требует перевода. Этот конкурс — хорошая возможность увидеть талант и показать его по всему миру. Его можно увидеть не только в одном городе, жюри может не приезжать из другой страны, но могут увидеть человека, оценить его и заметить.

Відмінною рисою конкурсу є його незвичайний формат, згідно з яким конкурсант може зробити запис в комфортних йому умовах і відправити його на розгляд журі. Подібна практика широко поширена в світі, де дитину ніколи не примушують до публічних виступів, якщо вона не готова до цього психологічно.

Ольга Стрюк, викладач ДМШ №2 ім. А. К. Глазунова

Если записываться, вот как на этот международный конкурс, это одно, дело в том, что сыграть подряд в таком формате, как были выставлены требования, очень сложно, мы записывались несколько раз, очень тяжело, но мы, всё таки, добились успеха.

Наталя Мазепа, викладач школи ім. П.С. Столярського

Влияет огромное количество факторов, в первую очередь, это способности ребенка, его трудолюбие, то как его поддерживают родители, влияние его педагога, разумеется. Ну и, конечно же, когда ребенок что-то играет, это публичные выступления, конкурсы. Ощущение конкуренции, оно стимулирует ребенка выступать всё лучше и лучше с каждым разом. Прекрасно, что это, действительно, происходит онлайн, что не нужно никуда ехать, нет вступительного взноса финансового, то есть это бесплатно для участников, любой может себя попробовать.

Основним завданням конкурсу є підтримка обдарованих молодих скрипалів і створення для них сприятливих і комфортних умов. Формування нової творчої еліти послужить поштовхом до відродження культури класичної музики в місті.

Аня Крівцова, переможниця Одеського регіон. конкурсу скрипалів

Сложнее отправлять видео, потому что когда ты выступаешь перед людьми, как-то сразу собираешься, а на видео нужно стараться больше.

Катя і Олена, дипломанти Одеського регіон. конкурсу скрипалів
-Я планирую стать музыкантом
-А я планирую в оркестре играть

 Одеський регіональний конкурс скрипалів планують проводити два рази на рік. Наступного разу, подача заявок триватиме до 1 червня 2017 року. Такі події в житті міста тільки зайвий раз будуть сприяти підвищенню статусу мистецтва серед молоді.

Комментарии закрыты