Одеський театр опери та балету продовжує презентувати насамперед маленьким глядачам пізнавально-розважальні програми та дбайливо вирощувати нове покоління своїх глядачів. Так, 17 та 30 березня відбулися прем’єрні покази феєрії-казки «Народження балерини». А як саме це відбувалося — далі в нашому сюжеті.

«Народження балерини» — це вже друга вистава програми «Одеська опера –дітям!». Автор проекту, музикознавець Людмила Сергійчук впевнена, що такі пізнавально-розважальні програми допомагають маленьким глядачам поринути в таємничий і чарівний світ мистецтва. Феєрія-казка для всієї родини створена на музику Петра Чайковського, Каміля Сен-Санса, Роберта Шумана, Лео Деліба.

Людмила Сергійчук, автор ідеї та лібрето

Вот главное было придумать как о таком сложном искусстве жеста, пластики, рассказать малышу, чтобы ему было понятно, интересно, чтоб получился настоящий полноценный балетный спектакль. Со своим сюжетом, со своей историей, историей о маленькой девочке Анечке, которая мечтает стать настоящей балериной и выходить на большую сцену. И как, если ты веришь в мечту, прикладываешь для этого максимум усилий, труда, как ты обязательно можешь добиться этой мечты.

Олена Барановська, хореограф-постановник

Все проекты, которые посвящены детям и семьям, конечно, вызывают такой большой трепет у создателя спектакля и у исполнителей. Вот я сейчас только пришла из за кулис и чувствуется это волнение, потому что хотим, чтобы наш будущий зритель был воспитан, любил театр, и ходил сюда всегда с удовольствием. Этот спектакль имеет просветительское значение, Потому что детки иногда приходит и не знают как себя вести в театре, особенно те, кто редко приходят к нам.  

Участь у спектаклі брали вихованці зразкового ансамблю класичного танцю «Фуете» та провідні солісти одеського театру. Це вже друга прем’єрна вистава феєрії-балету, та за словами Людмили Сергійчук, як 17 березня, так і 30 — всі місця у глядацькому залі були зайняті. На виставу приїхали дорослі та діти навіть з інших міст та областей України.

Ганна Григорівна, глядач з Вінниччини

Появилась можливість побачити спектакль для діток спеціально в Одеському оперному театрі. Одеський оперний не вимагає реклами, я багато внучці розповідала про цей театр, тому що я колись після інституту починала працювати в Одесі, і зараз я надіюсь, що дитина моя долучиться до високого мистецтва. 

«Народження Балерини» – це історія про те, як закладений природою талант згодом розвивається в неймовірну красу. Чудова постановка максимально наблизить глядачів до розгадки таємниці балету – високого мистецтва, витканого з музики та грації.

Комментарии закрыты