Чорне море є одним з найзабрудненіших у Європі.  Таку інформацію представили ініціатори проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи», який  реалізується Європейським союзом спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України. Так, протягом 2017- 2018  дослідники вже здійснили  дві польові експедиції.

Ярослав Слободнік, керівник групи експертів проекту EMBLAS -Plus
…. что касется плавающего морского мусора, там еще другие виды мусора, я сейчас говорю про плавающий мусор, и это приблизительно в два раза больше, чем в средиземном море  Я убежден, что Черное море возвращается к жизни мы это видим на нескольких биологических параметрах, мы это видим на феофонном поле , это заповедник здесь недалеко от Одессы, где мы просто видим, как этот заповедник умирал, а сейчас расцветает.

В  рамках досліджень за європейською методологією збиралися проби, які направлялися в лабораторії. Таким чином, було виявлено, що 83 % сміття, знайденого у Чорному морі — пластик, а головними джерелами забруднення є стічні води, сільське господарство, порти й морський транспорт, а також забруднення повітря.   Наразі  розпочинається ще одна експедиція, після чого буде  повністю сформована морська стратегія, і як результат  — заходи, спрямовані на покращення ситуації

Микола Кузьо, заст. міністра екології та пр. ресурсів України
Морська стратегія має містити ось вже цей план заходів, де вже буде братися конкретно проблема на конкретній території і буде йти дискусія , якими саме заходами її зробити. Як приклад , якщо ви візьмете пестициди і це йдеться про сільське господарство, це можуть бути різні заходи, може бути заборона певного пестициду. Ви чули, що в Європі, певні пестициди, які ми бачимо в Чорному морі, вони є заборонені. Отже, назріває дискусія з заборони цього пестициду в Україні

Окрім цього, проектом була поєднана робота з оцінки стану Чорного моря та басейна  Дунаю. Для очищення останнього ЄС витратив близько 13 млрд євро. Далі аналогічний процес буде розпочато з басейнами Дніпра та Дністра. Зазначимо також, що  директива про морську стратегію міститься в угоді про асоціацію з Європейським союзом, а її виконання наблизить нашу країну до Європи ще на кілька кроків.

Комментарии закрыты