Кожного року у світі публікується досить цікаве дослідження про рівень щастя у кожній країні. Соціологи аналізують такі параметри, як рівень доходу громадян, тривалість життя, суспільна підтримка, особиста свобода, корупція, щедрість та інше. Нажаль, за останні 5 років Україна скотилась у цьому списку на 138-му позицію зі 156- зараз, наш рівень щастя десь поруч з Йеменом та Сирією. У той час, як приблизно 41% українців страждають, процвітаючими соціологи називають тільки 9% населення, в середньому положенні — 50%. Окрім таких глобальних досліджень, існують і місцеві — про почуття одеситів.

Дар’я Виставкіна, кандидат соціологічних наук   

В апреле 2017 года был реализован проект кандидатом социологических наук Еленой Князевой. Под названием «Открытое мнение Одессы». Ну и вот по данным исследования, наиболее частыми эмоциями, которые испытывают одесситы, были негативные эмоции. Это тревога — 35%, гнев — 21% и огорчение — 20%. Каждый 10-й одессит сегодня испытывает страх, растерянность и безысходность. Из позитивных эмоций можно назвать надежда — 37% и интерес — 22%.

Також, Дар’я Виставкіна додає, що є і демографічний фактор: чим люди молодші, тим більший інтерес вони мають до життя. Якщо ж подивитись, які проблеми заважають одеситам відчувати позитивні емоції, там знайдемо гірке економічне становище та відсутність безпеки.

Дар’я Виставкіна, кандидат соціологічних наук  

Наиболее острые, болезненные социальные проблемы, которые называли одесситы — это неуверенность в завтрашнем дне, низкий уровень доходов, которые не обеспечивают достойную человеку жизнь. И отсутствие возможности получить медицинскую помощь. Также, от каких-то происшествий на улице, не уверенны что их защитят.

Сьогодні експерти б’ють на сполох — низький показник щастя серед українців, це навіть гірше ніж показник ВВП. Задоволення від життя, позитивні емоції, впевненість в собі — все це має вплив на робочу продуктивність, ставлення до екології, бажання жити в країні та робити щось заради неї.

Комментарии закрыты