Світло, яке особливим образом лягає на поверхню, фрагменти та деталі, що відкривають таємницю чарівності плями на стіні чи просто тріщини на асфальті. В музеї сучасного мистецтва Одеси відкрилась персональна виставка київського фотографа Михайла Палинчака «Неабстрактне мистецтво». Це спроба переосмислення реальності через призму нових візуальних методів. На вернісажі побували мої колеги.

Відомий київський фотограф Михайло Палинчак – учасник великої кількості різних виставок не тільки в Україні, а і закордоном, до Одеси свої фотороботи привіз вперше. Михайло займається вуличною, документальною фотографією, але більш тяжіє до метафізичної фотографії.  Захоплення  цим напрямком почалось 10 років тому, розповідає автор.

 Михайло Палинчак, фотограф

 Я начал со знакомства с метафизической, я бі обозначил єто как смесь метафизической и абстрактной фотографи.

Світло, яке особливим образом лягає на поверхню, фрагменти та деталі, що відкривають таємницю чарівності плями на стіні чи просто тріщини на асфальті. Око Михайла тонко відчуває графічні зміни оточуючого середовища.

 Михайло Палинчак, фотограф

 єто то, на что реагирует глаз. Сюжетом может біть все, что угодно. Как сказал Оскар Уайльд « красота в в глазах смотрящего». Нга тобі ми не посмотрели, везде можно найти красоту.

За думкою куратора виставки та близького товариша автора Дмитра Богачука, особливість експозиції в спробі переосмислення реальності через призму абстрактної естетики.

Дмитро Богачук, куратор виставки

 Миша он чувствует цвета, формі.как художник работает.можно проводить параллели с художниками испанскими, европейским.

Експозиція представляє 25 фотографій, зібраних за 5 років. Деякі роботи приймали участь у європейських фестивалях, інші були надруковані  у ведучих світових виданнях: Шпігель, Парі Матч, Фігаро.

Вікторія Великодоменко, мистецтвознавець

 Я увидела и минимализм, и абстракцію яркую. Особенно покорили работі, которіе можно біло спутать с живописцю, настолько передают фактуру здания. Тени. Впечатление, что художник перенес краски на холст.

Частково роботи з серії «Неабстрактне мистецтво» вже бачили кияни . Завдяки запрошенню музею сучасного мистецтва одеський глядач має можливість познайомитись із творчістю Михайла Палинчака до 28 січня.

 

Комментарии закрыты