Бережіть голову, адже одеська архітектура може бути… небезпечною. Колись ліпнина та фасадні елементи у стилі бароко були прикрасою Одеси, нажаль, сьогодні більшість з них потребують реставрації. А нещодавно, взагалі майже не сталась трагедія — на розі вулиць Торгової та Садової чоловіку впала цегла з будівлі прямо на голову. Одесит залишився живим, на щастя, а в мерії задумались, що робити з аварійною архітектурою часів Боффо та Торічеллі.

Павло Остапенко, управління об’єктів культурної спадщини ОМР

Згідно рішення, що було прийнято ОМР, в цей такий невеличкий проект, поки, було прийнято 22 фасади. Загальна вартість робіт складає 4,4 млн. гривень. Ми сподіваємось, що це не буде разовою акцією. Що це буде здійснюватись на постійній основі в нашому місті.

Детально зі списком будівель, з яких знімуть елементи декору можна ознайомитись на сайті мерії. Зазначимо, що такі роботи в Одесі проводяться вперше. Небезпечну ліпнину зафіксують на фото і відео, а до початку робіт законсервують в майстернях. Потім аварійні елементи декору будівель будуть або реставрувати, або міняти на такі самі вироби.

 

Комментарии закрыты