У главі Трума говориться про заповідь зведення Храму: «І зроблять Мені святиню, і Я перебувати буду серед них». Творець бажає, щоб сини Ізраїлю побудували для Нього оселю в цьому світі, і Тора відразу ж вказує, які матеріали необхідні для будівництва мішкану: «І ось приношення, яке вам брати у них: золото і срібло, і мідь». Потім йде перерахування інших матеріалів, серед яких — стовбури дерев акації, шітім, для виготовлення брусів скинії.

Раші запитує: «Звідки взяли вони це?» Дійсно, де євреї знайшли дерева? Золото, срібло і інші матеріали вони взяли з собою з Єгипту, але дерева не ростуть в пустелі! І відповідаючи на своє питання, Раші говорить щось дуже визначне: «Наш праотець Яків пророчо передбачав, що сини Ізраїлю зведуть скинію в пустелі. Він доставив акації в Єгипет і посадив їх, і наказав своїм синам взяти їх з собою при виході з Єгипту». Тобто, коли Яків покинув Землю Ізраїлю і пішов до Єгипту, щоб побачити Йосефа, він уже знав, що прийде час, і народ Ізраїлю буде будувати Храм Всевишнього і будуть потрібні акації.

В одній зі своїх бесід Любавичський ребе запитує: «Для чого Яків змусив своїх нащадків настільки важко працювати — нести дерева з Єгипту?» І Ребе пояснює, що Яків знав: настане день, коли ситуація в Єгипті погіршиться, сини Ізраїлю будуть багато страждати, їх звернуть на рабів, і видадуть указ: «Всякого сина новонародженого кидайте в річку». І передбачаючи роки такого відчаю, Яків хотів, щоб у його нащадків була реальна річ, яку можна бачити, до якої можна доторкнутися і у якій навіть є запах! Вона повинна проілюструвати народу Ізраїлю, що врятування дійсно прийде! І це приносило втіху, заради якої варто було погіршити ношу деяких євреїв і доручити їм нести дерева в пустелю. Виготовлення першого, поки ще пересувного, Храму — скинії, мішкану, було важливим етапом на шляху народу Ізраїлю до святості і виконання своєї місії в цьому світі. Любавичський ребе каже, що важливим був не тільки сам факт виготовлення та встановлення скинії. Конструкція пересувного Храму і його атрибути, а також матеріали, які пішли на його виготовлення, і навіть порядок збору пожертвувань і приношення — все це носило не випадковий характер, а було елементом служіння Творцю і мало глибокий зміст. Якщо уважно проаналізувати 13 видів приношення, то можна переконатися, що в них включені всі елементи навколишньої природи: камені і метали — представники неживої природи, стовбури дерев і оливкове масло — рослинний світ, а різні види тканин з вовни та шкури тварин — світ тваринний. Отже, Храм вміщував у себе всі аспекти навколишнього світу для того, щоб служити обителлю для його Творця. І кожен атрибут скинії мав відповідність з душею людини.

Глава Трума розповідає, що в своєму велінні Всевишній сказав: «І Я перебуватиму серед них». Не говориться «в ньому», тобто в самому мішкані, а «серед них», і якщо перекласти дослівно, то «всередині них». Ребе підкреслює: всередині кожного єврея! І важливо розуміти — Тора надала можливість брати участь в будівництві Храму кожному члену громади. Сьогодні, коли Храм зруйнований, кожен продовжує його зводити в своєму серці, чекаючи повного звільнення.

Комментарии закрыты