28 та 29 вересня в Одеському театрі опери та балету відбудеться прем’єра нової версії опери Верді «Трубадур». Це ще один приклад плідної творчої співпраці, копродукції міжнародної команди постановників з України, Німеччини та Нідерландів. В квітні поточного року глядач вже мав можливість подивитися виставу «Мадам Баттерфляй», створену в співпраці з європейськими митцями.  З творчою групою «Трубадура» спілкувалися наші кореспонденти.

Вересень завершується визначною подією для одеського оперного театру – прем’єрою нової версії опери Верді «Трубадур». Ця вистава в рейтингу найпопулярніших опер світу посідає високе місце. ЇЇ перша прем’єра відбулась в Римі в 1853 році, а через рік вистава була представлена вже в Одесі. З часом «Трубадур» знов повернувся на сцену театру.

 Ігор Чернецький, диригент-постановник

у нас вона раніше була в репертуарі. Більш традиційна,реалістична, вплив радянського союзу. Було розмірено  вона буде відрізнятися. Хоча дії проходять в 16 столітті, буде більш сучасний погляд на всі ці  події

Над новою версією опери «Трубадур» працювала інтернаціональна постановочна група з України, Німеччини та Нідерландів. Це вже другий спільний проект. Першим стала опера Пучіні «Мадам Батерфляй». Художник-сценограф з Нідерландів Карел Спангак та художник з костюмів Уллі Кремер з Німеччини вдруге задіяні, проте німецький режисер-постановник Тіло Райнхард вперше працює з трупою театру.

 Тіло Райнхард, режисер-постановник (Німеччина)

я дуже щасливий працювати в цьому чудовому театрі з таким видатним та талановитим колективом. Вони на стільки хороші, що мені потрібно постійно працювати, щоб розкрити всі грані їх таланту.

Німецький режисер поставив сучасну виставу. Незважаючи на історичні костюми, п’єса має  актуальні питання і проблеми, зауважив постановник.

 Тіло Райнхард, режисер-постановник (Німеччина)

одна проблема, яку людина знає в усі часи: коли почуття занадто високі-розуміння, нажаль, занадто низьке. Всі люди в цій виставі дуже емоційні. Або занадто закохані, або вкрай темпераменті. Вони не можуть знайти цю рівновагу.

«Трубадур»- опера про бунтівний дух свободи, про героїчну боротьбу за свободу особистості, про вічне протистояння свободи та насильства, про віддане кохання та непримириму ворожнечу.

В постановці зайняті провідні солісти театру, оркестр, хор.  Як відзначив хормейстер-постановник Валерій Регрут, режисер персоніфіцирував кожного артиста хору, кожному дав роль, розкривши індивідуальність виконавця. Сучасне стенографічне рішення не дозволило задіяти повний склад колективу хору, працює лише половина, 34 співака.  

 Валерій Регрут, хормейстер-постановник

Отже сучасні декорації, гра світла, досконалі голоси, чудова музика  чекають публіку в оновленій версії опери Джузеппе Верді «Трубадур». Прем’єрні покази відбудуться 28 і 29 вересня.

 

 

 

Комментарии закрыты