На десятому році існування Музей сучасного мистецтва Одеси представив принципово нову експозицію, що актуалізує художню проблематику через призму Одеського мистецтва. Це спроба об’єднати різні за стилем, проблематикою, віком роботи в групи, які відтворюють визначену ідею чи поняття. А також пошук нових форм інтерпретації колекції та взаємодії з глядачем і, власне, відповіді на головне питання: Що саме є мистецтво?

 В квітні наступного року музею сучасного мистецтва Одеси виповнюється 10 років. Весь цей час музей демонстрував експозицію в традиційній системі. Тобто експонати були розміщені в хронологічній послідовності чи  за особистостями і напрямками. Але чверть століття тому в світі з’явився принципово новий підхід, який був впроваджений  одеськими музейниками.

 Семен Кантор, директор музею

 подход , требующий от зрителя активности. Это началось в Лондоне,в залах можно объединять любые экспонати, если они вместе говорят или направлены на одну и ту же идею.

Головне в новому підході — ідея, а глядач мусить цю ідею відчути чи принаймні прочитати невеликий коментар, що написаний в кожному залі. За революційне перетворення експозиції взялась куратор музею сучасного мистецтва Вікторія Великодоменко.

 Вікторія Великодоменко, куратор нової експозиції

 Этот процесс был очень захватывающий. Некоторые произведения было понятно, что войдут в экспозицию. Некоторые перекочевывали из одного зала в другой. Задача разместить рядом разные медиа и поколения. Еще мы привлекли коллекционеров и одесские музеи.

Отже в залах музею можна дізнатися що є сучасним сьогодні; побачити як  різні художники інтерпретують однакову тему, наприклад, тему сімї чи осені. Про мистецтво без кордонів – від комп’ютерних ігор, сміття до класичної картини в рамі. Є зали, в яких роботи виступають метафорами тої чи іншої проблематики. Чи є блочна експозиція для того, щоб виділити невеличку підтему в залі, що є підказкою для глядача.

Валерія, студентка медичного училища

  классика есть классика она нравися всем. Современное искусство для особенных людей. Для молодых.  у них свое видение мира.

Частина нової експозиції  присвячена герметичності язика сучасного мистецтва.

 Вікторія Великодоменко, куратор нової експозиції

это проблема, когда зритель не понимает о чем произведение и оно требует дополнительные комментарии или определенной    подготовки.

До речі музей сучасного мистецтва запрошує бажаючих на кураторські екскурсії по новій експозиції. Ви дізнаєтеся більше про ключові феномени одеського мистецтва і принципи побудови нестандартної музейної експозиції, зможете поставити будь-які питання і отримати відмінний матеріал для роздумів. Про нову експозицію також розкаже черговий випуск програми Культурна Палітра.

 

 

 

Комментарии закрыты