Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. В Одесі почали впроваджувати реформу в життя, подробиці — далі в сюжеті.

Реформа нової української школи розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними.

Нещодавно в Одесі було створено перший комунальний заклад «Центр освітніх ініціатив». І 27 березня в загальноосвітній одеській школі 117 відбувся перший семінар, на якому представляли пілотний проект «Нова українська школа», де педагоги дізналися про новітню реформу освіти і її впровадження в життя. На семінар була запрошена аналітик асоціації міст України, співавтор  цих проектів та нової освітньої реформи Людмила Мозгова.

 

Людмила Мозгова, аналітик асоціації міст України

Нова українська школа на сьогодні — це новий освітній простір, який має бути забезпечений в закладах освіти і має бути спрямований на розвиток компетентностей дитини. На сьогодні є дуже багато викликів, оскільки реформа вона завжди сприймається по різному. Наше завдання сформувати такі мови, щоб сучасний вчитель захотів здійснювати цю реформу і відповідно були результати від її впровадження. СКЛЕЙКА. Завдання нової української школи побудувати так роботу, щоб був забезпечений діалог вчителя та дитини і дитина якомога змогла зробити для себе якісь висновки, сформувати  такі компетенції, які допоможуть ії реалізувати себе в професійному житті і просто в житті.

 

 Методична сесія проекту розрахована на три дні, програмою передбачено опанування нових освітніх змін, діалог з педагогами щодо впровадження змін та освітні тренінги. Серед присутніх, на першому дні сесії,  було близько 120 освітян з різних шкіл Одещини, представники департаменту освіти і науки міста Одеси та очільник міста Геннадій Труханов, що підкреслює важливість розвитку та впровадження такої реформи в місті.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Для нас очень важно сегодня создание этого центра образовательных инициатив, для того чтоб создать платформу открытую платформу для того чтоб педагоги могли сообразовываться, могли получать своевременную информацию, обмениваться опытом на это площадке и вот сегодня мы даем старт данному центру, созданному на сессии городского совета, правильно Елена Валериевна сказала, что мы очень быстро и оперативно реагируем  на те вызовы, которые выпадают на нашу долю. я думаю вы наполните это жизнью, я думаю вы захотите, все что вы придумаете мы будем оперативно внедрять на нашей площадке. Я уверен что мы с вами сможем в очередной раз порадовать всю Украину.

За словами спікерів українська освіта відстає від європейського рівня, тому нова реформа буде змінювати методику навчання, освітнє середовище. В Одесі вже готують 100 шкіл за таким проектом, які розпочинають свою роботу з 1 вересня поточного року. Новий стандарт початкової освіти передбачає, що вчителі працюватимуть за іншими підходами, які були висвітлені на семінарі.

 

Олена Буйневич, директор департаменту освіти і науки ОМР

Была мечта создать такое место, где педагоги смогут профисеон6ально общаться между собой где не будет лишних ставок, лишних сотрудников, а будет возможность пригласить тех сотрудников и специалистов, которым интересны и важны для образования города Одессы , это и наши одесские педагоги, это и представители других областных центров и зарубежные специалисты. СКЛЕЙКА. Образование не зависит ни от политических взглядов, ни от каких-то течений, мы все обледенены единственной целью- это обучение, воспитание ,развитие ребенка.

Концепція проекту полягає в тому, що нова українська школа- це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

 

Комментарии закрыты