В Одесі відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння з метою впровадження нового проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». У цьому заході взяли участь українська та австрійська сторони, а також представники Програми розвитку ООН. Що вони ставлять на меті — далі у сюжеті.

Перш за все необхідно згадати, що «Сталий розвиток сільських територій» — не буде першим проектом на території Одеської області з участю ПРООН. За минулі роки співпраця з Організацією Об’єднаних Націй вже довела свою ефективність, про що і згадала виконуючий обов’язки заступника Глави ОДА Марина Зінченко.

Марина Зінченко, в.о. заступника голови Одеської ОДА

Вже восьмий рік Програма розвитку ООН та проект Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, успішно працюють на Одещині. Завдяки спільним зусиллям та Вашій участі протягом перших двох фаз проекту в регіоні успішно реалізовано 93 мікро-проекти.

 У підписанні Меморандуму про взаєморозуміння з метою впровадження нового проекту «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» брали участь представники місцевих та регіональних адміністрацій, міжнародний менеджер проекту та Посол Австрії. Необхідно зазначити, що саме Агентство розвитку Австрії профінансувало загальний бюджет проекту, що складає 500 тис. євро.

Герміне Поппелер, Надзв. та Повноважний Посол Австрії в Україні

Починаючи з Євромайдану у 2014 році, Україна розпочала великий проект реформ. Європейський Союз підтримує цей проект. І Австрія — цією спеціальною програмою — теж хоче його підтримати.

На думку фахівців, започаткування такого нового проекту, який буде реалізовуватись протягом наступних 18 місяців, сприятиме все більшому розвитку сільських територій, а також стимулюватиме участь громадян у місцевому самоврядуванні та розширить можливості місцевих громад. Співробітництво окрім того торкнеться розвитку сільськогосподарського підприємства, малого та середнього бізнесу.

Тетяна Жарська, Голова правління Асоціації громад

Необхідно допомагати середньому бізнесу розвиватися на селі. Тому що якщо не буде розвиватися середній бізнес — не буде доходів у наш бюджет місцевий. А не буде доходів — значить, ми для наших людей нічого не зможемо зробити.

Така допомога, що спрямована на дуже уразливий сектор української економіки та охоплює понад 150 тисяч осіб, може говорити про ту віру іноземних партнерів у спроможність України показати великий прогрес стосовно розвитку сільських територій. Це не просто реалізація чергового проекту, але й свідоцтво довіри Україні та її жителям.

Комментарии закрыты