Досліджувати проблеми якості харчування і робити все можливе, аби уникнути їх. Цьому студенти Одеської національної академії харчових технологій вчаться вже с перших років навчання. Сьогодні навчальний заклад розробляє новий проект, пов’язаний із здоровим харчуванням. В ньому братиме участь і відомий фахівець з дієтики та лікування болю Давід Ксваьє, який є давнім другом вишу.

Давід Ксавьє, фахівець з дієтики та лікування болю

Первинною метою мого візиту до академії було розказати про мої дослідження в області болю. Але після приїзду моя мета розширилась — і я додав тему корекції болю, зменшення больового синдрому за допомогою зміни раціону харчування. Це дуже актуальна тема. Харчування може стати фактором оздоровлення та захисту від серйозних захворювань — серцево-судинних, астми та багатьох інших.

Ірина Солоницька, директор Інституту харчової промисловості ОНАХТ

Мы будем работать над обогащением пищевого сырья селеном, который содержится в хлорелле. Мы уже, в принципе, начали. Мы сейчас уже разработали ряд продуктов на основе использования хлореллы, богатой селеном. И профессор Ксавье нам предоставит техническое обоснование использования — потому что он занимается этой темой. Также обогащение продуктов омега-три кислотами. Я думаю, что не надо рассказывать ценность в питании и обогащении омега-три кислотами. И мы будем разрабатывать технологию, изучать и реализовывать свой научный потенциал в данном проекте.

Здорове харчування — це серйозна тема сьогодні, коли наш спосіб життя дуже далекий від ідеального. Професор Ксавьє наголошує: навчити молодь слідкувати за тим, що вона споживає, можна винятково через якісне інформування. А в Одеській національній академії харчових технологій готують тих фахівців, які в майбутньому слідкуватимуть за якістю нашої їжі. Адже вона в першу чергу повинна бути безпечною.

Давід Ксавьє, фахівець з дієтики та лікування болю

У Франції проводились дуже масштабні дослідження, і споживачі потрохи звикають і дізнаються про необхідність та сприятливий ефект для їх здоров’я омега-три кислот. А переглянути свій раціон слід в першу чергу з кількості цукру, який людина споживає.

Людмила Труфкаті, доцент кафедри біохімії та мікробіології ОНАХТ

Поэтому абсолютно все технологи проходят через микробиологические лаборатории. Они здесь проходят два курса дисциплин. Первая дисциплина их обучает азам микробиологии. Они знакомятся с микроорганизмами, они знакомятся с микробиологией, знакомятся с теми практиками, которые может выполнять микробиолог. Во втором семестре они уже приходят на спецкурс. И, конечно же, главная задача в любом пищевом производстве — это контроль готовых продуктов и выпуск безопасных продуктов питания. Здесь мы с первых дней со студентами начинаем говорить о главных показателях безопасности. Конечно же, главная, последняя тема лекционного материала, о которой мы с ними сегодня говорили — это возбудители пищевых заболеваний. Какие могут встречаться в пищевом сырье, как противостоять их развитию и как с ними бороться, если уже произошло, не дай Бог, пищевое отравление.

Використовувати сучасні європейські тенденції, залучати вітчизняних виробників і робити їжу смачною та корисною. Все це — про Одеську національну академію харчових технологій.

Комментарии закрыты