Проект під назвою Stars — це міжнародна молодіжна освітня програма, спрямована на те, щоб єврейська молодь могла знайомитися з історією свого народу, його традиціями і культурою, мовою і духовними цінностями. Чотири рази на тиждень молоді юнаки та дівчата відвідують лекції та неформальні зустрічі від провідних фахівців, де отримують цінні знання, задають питання і просто спілкуються. Stars дає можливість єврейським юнакам і дівчатам відчути почуття своєї приналежності до єврейського народу, усвідомити, що вони є частинкою однієї великої єврейської родини. Студенти активно беруть участь в житті громади, спілкуються, ходять на свята і Шаббат, їздять на семінари, придумують і реалізовують нові проекти, стають справжніми єврейськими лідерами, роблячи все, щоб зберегти та примножити єврейський народ. Адже, як то кажуть «Хто, якщо не ми?» Студенти програми Stars — це єврейська молодь з активною життєвою позицією, юнаки і дівчата, які хочуть розвиватися і здобувати нові корисні знання.

Фішел Чичельницький, заст. головного рабина Одеси та Півдня України

Нет ничего больше, чем изучение Торы. Говорят наши мудрецы, если положить на одну чашу весов все заповеди, а на другую чашу заповедь изучения Торы, то заповедь изучения Торы, она перевесит. Потому что это мудрость Всевышнего, которая проникает вовнутрь каждого человека. То есть когда еврей сидит и изучает Тору, он спускает мудрость Всевышнего, он спускает божественную энергию в этот мир.

На відкритті нового сезону програми були присутні і ті викладачі, які так талановито діляться своїми знаннями та мудрістю Тори із єврейською молоддю. Нам пощастило познайомитись з одним із них.

Довід Фельдман, рабин

Добрый день, меня зовут раввин Довид Фельдман. Даю уроки Торы, уже в течение 16 лет в городе Одесса. И лет 6 назад, когда организовали программу Stars, мне предложили в ней тоже преподавать. И так я стал в ней преподавать. Программа Stars, как мы знаем, она рассчитана на молодежь. И этим молодым людям я преподаю. Либо недельная глава, рассказываю им о праздниках, о еврейских традициях.

Як зазначив рабин, і основні питання та інтереси тих, хто приходить на заняття, повністю відповідають їх юному віку.

Довід Фельдман, рабин

Ну, если честно, как мы уже сказали, возраст у нас от 17 до 27 , и основная масса ребят еще не находится в браке. Естественно, их эта тема интересует. Как иудаизм смотрит на отношения между мужчиной и женщиной, отношения в браке. Этот вопрос их, конечно же, очень сильно интересует.

Самі ж учасники програми зізнаються, що це не лише цікаво та пізнавально; такі уроки ще й об’єднують єврейську громаду міста.

Софія, учасниця програми Stars

Меня зовут Соня. Мы изучаем какие-то вещи новые — про Тору, заповеди, законы, праздники, все, что связано с нашей религией.

8 жовтня, на відкритті нового сезону говорили про плани на рік, відзначали найстаранніших учнів — і повторювали вже відомий матеріал.  Потім, звісно, святкували початок роботи програми і свято Суккот, але перед цим викладачі програми Stars сказали своє напутнє слово.

Смысл жизни находится вне жизни. Вот это то, что должен сделать атеист. Потому что его жизнь бессмысленна. Что будет после того, как его жизнь закончится? Ответ: ничего. Пустота. У человека, у которого есть Бог… Можно процитировать только Шестого Любавичского реббе, реббе Раяца, который сказал: «Мне, у которого один бог и два мира, ничего не страшно. Вы меня не сможете испугать». Это он сказал в тюрьме НКВД. Вот я хочу. У меня есть мечта. Чтоб вы стали такими. Чтоб вас ничего не могло испугать. Чтоб в вашей жизни появился смысл.

Комментарии закрыты