Всім відомо, що у суд приходять за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів. 27 вересня Одеський апеляційний господарський суд став базою для проведення актуального освітнього семінару «Забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення». Однією з ключових тем проблематики став доступ до правосуддя. Проведення семінару ініційовано Всеукраїнською громадською організацією «Правозахисна спілка інвалідів» за підтримки Одеського апеляційного господарського суду, громадської організації «Асоціація суддів господарських судів України», Ради суддів України, Апеляційного суду Одеської області, Територіального управління Державної судової адміністрації  України в Одеській області.

Галина ДІБРОВА, суддя ОАГС, член Ради суддів України
В умовах реформування та європейської інтеграції України суспільство має знати та при порушенні захищати свої власні права та законні очікування. Метою проведення такого освітнього семінару є ознайомлення осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення зі своїми правами та можливістю їх використання та захисту у відповідності до чинного законодавства України. Водночас багато важливих питань залежить й від готовності судової гілки влади реально забезпечувати такі права.

Одеський апеляційний господарський суд вже зробив чимало реальних кроків для забезпечення будівлі суду всім необхідним для комфортного перебування маломобільних груп населення в його стінах. А саме: обладнано вхід для людей з особливими потребами, встановлена кнопка виклику персоналу суду для допомоги, нанесене спеціальне маркування для людей з вадами зору, розміщено таблички з шрифтом Брайля, обладнані місця для паркування, побудовані пандуси.

Олександр ВОЗНЮК, голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів»
Сьогодні виступлять перед людьми з інвалідністю судді, практикуючи адвокати, Центр безоплатної правової допомоги, представники юстиції. Також представники Центру зайнятості будуть виступати щодо працевлаштування людей з інвалідністю. Виступить Фонд соціального захисту людей з інвалідністю, який вважається одним з регуляторів щодо підприємств в разі, коли порушується квотність працевлаштування.

Темами обговорення на семінарі з прав людей з інвалідністю стали, наряду з доступністю установ судів, — технічна можливість використання електронного суду, ефективність судового захисту забезпечення права на безкоштовну правову допомогу, працевлаштування та державна соціальна допомога, її розміри, підстави для призначення; практика Європейського суду з прав людини щодо захисту прав осіб з інвалідністю.

Руслан САУЛЯК, начальник ГТУ юстиції в Одеській області
До нас звертаються з правовими питаннями. Це соціальний захист і роз’яснення, як поводитися їм у тій чи іншій ситуації, в них є пільги по сплаті аліментів й інші. Про це сьогодні буде доповідати представник Державної виконавчої служби. Це життєві питання, які стосуються них в зв’язку з їх обмеженнями.

Освітній семінар, який відбувся в стінах Одеського апеляційного господарського суду, має важливе соціальне значення, і це підкреслили його спікери. Під час семінару  були висвітлені проблеми, що потребують на значну увагу, і розглянуті шляхи іх вирішення. Учасники заходу, представники одеських організацій людей з вадами зору, мови, слуху, руху — мали змогу задати питання, які їх турбують, й отримати на них відповідь від профільних установ і відомств.

Комментарии закрыты