80 % одеситів проти демонтажу пам’ятника Засновникам Одеси на Катерининській площі.  До такого висновку на підставі соціологічного опитування прийшли фахівці інформаційно-дослідницького центру «Пульс».  Фахівці якого провели репрезентативне соціологічне опитування жителів Одеси (від 18-ти років і старше) в техніці «віч-на-віч».  В рамках дослідження було опитано 800 осіб -чоловіків і жінок різних вікових категорій і освіти, що мешкають в усіх районах Одеси.  У зв’язку з цим, на думку соціологів, вони представляють досить точну модель дорослого населення міста, а похибка вибірки не перевищує 2,6% .Респондентам ставилося запитання: «Чи підтримуєте чи ні судовий позов асоціації козацьких товариств« Січ »з вимогою знести пам’ятник імператриці Катерині  і її сподвижникам — засновникам Одеси на Катерининській площі? »

 Олена Князева, директор соціологічно-дослідницького центру «Пульс«

Итоги таковы, что в принципе население выступило таким единым фронтом, позиция однозначная, нет различий по признакам как демографическим, то есть мужчины и женщины в равной степени выступили против сноса демонтажа памятника. Есть небольшие различия по возрасту, скажем молодежь в возрасте 18-20 лет высказались не столь категорично, то есть доля тех, кто был категорически против сноса среди молодых людей составило 69 %, то есть порядка 10 пунктов в среднем по массиву, за то их в двое больше среди тех кто отметил позицию скорее против.

Нагадаємо, 27 грудня в Одеському апеляційному адміністративному суді розпочалось слухання справи за позовом Асоціації козацьких товариств «Січ» про демонтаж пам’ятника Засновникам Одеси.  Наступне засідання відбудеться другого лютого. Глава юридичного департаменту Одеської міськради Інна Попівська розповіла про хронологію судових розглядів щодо пам’ятника Засновникам Одеси.

Інна Попівська, директор юридичного департаменту ОМР

Приморский районный суд города Одессы частично удовлетворил исковые требования общественной организации Січ, а именно признал не чинними рішення Одеської міської ради 2007 та 2008 року, однако отказал общественной организации Січ в переносе этих памятников. Общественная организация Січ безусловно не согласилась  с таким решением и обжаловала данное решение в апелляционном порядке в Одесском апелляционном административном суде Украины

Комментарии закрыты