Каманіна, 16а — джерело мінеральної води

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області наприкінці липня поточного року скасував містобудівні умови та обмеження для будівництва 27-ої «жемчужини» будівельної компанії Kadorr Group, розташованої на місці колишнього санаторія «Нафтовик» за адресою вулиця Каманіна, 16а. Після голосного громадського обговорення будівництва в Міністерстві охорони здоров’я  вирішили перевірити забудовувану ділянку на наявність природних лікувальних ресурсів. В результаті перевірки виявилося, що ще у 1992 році офіційно була підтверджена наявність джерела з вкрай рідкісним і корисним складом мінеральної води під майбутньою будівлею. Тож тепер дана ділянка буде зворотно перепрофільована під будівництво і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів. І, як результат, будівництво житлового будинку на вулиці Каманіна стане абсолютно неможливим.

Санаторій «Нафтовик». НДІ медичної реабілітації та курортології

Дана інформація стала відома з документів, підготовлених Державною установою «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України». Згідно з їх змістом, на території санаторію-профілакторію Управління північно-західними магістральними нафтопроводами «Нафтовик», який розташовувався на ділянці раніше, в 1992 році Одеським науково-дослідницьким інститутом курортології і медичної реабілітації були виявлені унікальні мінеральні води природного походження. За результатами аналізу, вода зі свердловини була віднесена до лікувально-столових маломінералізованих хлоридних натрієвих вод з вмістом кремнієвої кислоти, що досягає бальнеологічної норми. Вчені рекомендували її для лікування хворих з патологією органів травлення, оскільки вона має болезаспокійливі, антитоксичні та інші властивості.

Цільове призначення. Недійсний державний акт

Якщо раніше земельні ділянки колишнього профілакторію мали цільове призначення — «для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів», то після початку будівництва 27ої «жемчужини» на вулиці Каманіна ділянки змінили своє цільове призначення на «будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку», а також інших будівель. Як було зазначено, ДАБІ в Одеській області скасувала основну документацію при зведенні житлового будинку на підставі невідповідності детальному плану території, прийнятому Одеською міською радою; а в електронному реєстрі дозвільних документів ДАБІ, в декларації про початок будівельних робіт значиться старий держакт на землю від 2006 року, який вже не дійсний. Таким чином, у Kadorr Group немає ніяких підстав для зведення на вулиці Каманіна двохсекційного 24-поверхового будинку.

Оздоровчі землі: повернення статусу

Через виявлення документів та подробиць цього скандального будівництва, в Одеської міської ради є всі підстави повернути ділянці на Каманіна статус оздоровчих земель в зонінгу міста Одеса; оскільки зараз в зонінгу дані землі мають статус змішаної забудови. Після цього зведення житлового будинку в рамках законодавства стане неможливим.

Комментарии закрыты