Одеса стала другим після Києва містом, яке приєдналося до всеукраїнського проекту з ранньої діагностики діабету. У п’ятницю 14-го травня перші тести у рамках цього проекту пройшли всі учасники прес-конференції з приводу початку програми, що її ініціювала громадська організація «Асоціація сталого розвитку». За останні 20 років смертність від діабету у світі збільшилася на 70%. До того ж саме хворі на цукровий діабет мають найтяжчі ускладнення від COVID-19. Такі дані наводить Міжнародна діабетична федерація. За офіційними даними в Одеській області налічується майже 82-і тисячі хворих на цукровий діабет. Для того, щоби якось полегшити життя таким хворим у місті запрацювала громадська національна програма «Врятуй собі життя – перевірся на діабет». Старт її в Одесі ініціювала громадська організація “Асоціація лідерів сталого розвитку”.
Важлива ідея програми полягає у залученні компаній всіх форм власності для проведення експрес-тестів своїм співробітникам. Одеса приєдналася до акції 14-го травня, її партнером в регіоні став Odessa Busines Club. Перші тести у цей же день пройшли всі присутні на прес-конференції з приводу початку програми.
Начальник відділу організації медичної допомоги Одеської облдержадміністрації Юлія Руцька розповіла, що на Одещині майже 82-і тисячі хворих на цукровий діабет, з них 13 тисяч потребують лікування інсуліном. Держава виділила субвенцію на перше півріччя цього року у розмірі більше 51-го мільйону гривень, завдяки чому хворі отримують інсулін в повному обсязі.
Порятунок від діабету, профілактика смертельного захворювання, його виявлення на ранніх стадіях та підвищення рівня культури здоров’я населення залежать від сінергії бізнесу, громадськості та влади, впевнені організатори заходу.
За статистикою кожен другий не знає, що хворіє на діабет. І наявність чи схильність до нього може виявити експрес-скринінг, на проведенні якого наголошують лікарі та організатори. І закликають бізнес бути соціально відповідальним й взяти участь в програмі, для чого готові надати допомогу.

Комментарии закрыты