«Одеса україномовна» — проект, який стартував в листопаді минулого року і має на меті популяризацію української мови та культури в Одесі. Вже майже рік в бібліотеці ім. Грушевського проходять безкоштовні академічні та неформальні курси української мови, лекторій, кіноперегляди, а також рубрика «Сучасна українська література в персоналіях». Кожен обирає для себе, що саме йому цікаво, але близько 15-18 людей відвідують курси постійно.

Ярослава Вітко, ініціатор проекту

Хотілося показати всім, що українська мова – це не так, як за шкільними стампами: мова солов’їна, мова Великого Кобзаря, віночок, вишиванка, шаровари і сало з часником, перепрошую. А українська мова – це модно, стильно, сучасно і для молоді. Ми ніколи не писали диктантів, ми не завчали довжелезних правил – ми спілкувалися українською про наболілі питання.

А цієї осені організатори представили оновлений проект «Одеса україномовна»», до якого наразі входять дитячі курси української мови, які проводяться в бібліотеці ім. Катаєва, та розмовний клуб «Українські теревеньки».

Марія Титаренко, куратор курсів для дітей

Ми не вивчаємо букви, ми не пишемо довгих нудних диктантів, текстів, ми, не дай боже, на задаєм їм домашнього завдання. Ми просто читаємо книги, слухаємо казки, дивимося мультики. І потім намагаємось їх обговорювати українською мовою і в процесі уже мовлення ми вивчаємо для себе якісь нові слова, виправляємо якісь помилки і стараємось максимально весело проводити час.

Василь Мацьків, куратор розмовного клубу

Коли ми починаємо вивчати будь-яку мову, ми набиваємо собі словниковий запас, певні граматичні знання, і потім настає момент, коли нам треба це використовувати. І це розмовний клуб має на меті якраз. Практику, мовну практику, щоб люди приходили і говорили. У нас немає ні оцінок, у нас немає тих, хто погано говорить. Якщо люди соромиться – а це часто буває, тому що ми живемо в російськомовному середовищі – якщо людина соромиться говорити українською, вона приходить до нас.

Комментарии закрыты