«Перехожі, напевно, вже дивляться тільки по сторонам, а не вгору, і на будинки не звертають уваги», — роздумує вголос художниця Ніна Стасюкова. 27-го серпня у Всесвітньому клубі одеситів відкрилася персональна виставка одеської художниці, яка закінчила Греківське художнє училище, Ніни Василівни Стасюкової. Крім живопису Ніна Василівна займалася керамікою і дерев’яною скульптурою малих форм, брала участь в безлічі виставок в Україні, Мексиці, Німеччині, Італії та сьогодні вирішила презентувати свої роботи в рідному місті. «Міські мотиви» — так можна було б назвати основну тему експозиції.

Ніна СТАСЮКОВА, художниця
Хожу на этюды, но это не обязательно именно Одесса. Но захотелось Одессу потому, что я ее хорошо знаю, протоптала по ней не одну тысячу километров, начиная с того, как я была на Французском бульваре в детском саду круглосуточном. И шла пешком в 5-летнем возрасте до Кирпичного переулка от вокзала.

В роботах багато елегії, і, нажаль, чимало розчарування. Сьогодні художниця не впізнає ті вулиці, по яких ходила у дитинстві.

Ніна СТАСЮКОВА, художниця
Это исторически уходящая натура. Потому что уничтожаются целые кварталы, вся композиция городская нарушается. Большие здания в центре города невозможны, ведь красивейшие здания становятся карликами. Поэтому то, что я сделала, например, на Французском переулок — я его сделала по воспоминаниям своего детства, каким я его помню и каким он мне нравился.

Ніна Стасюкова тепер малює, дивлячись у вікно — так безпечно і спокійно, можна зосередитися. Раніше, в юності, можна було піти на етюди і встати де завгодно. А тепер багато машин і взагалі суєтно.

Ніна СТАСЮКОВА, художниця
Хотелось бы сохранить город таким, каким он мне нравится. И если это получается в моих картинах, то, может, кто-то будет смотреть на них. Это выставка города, в котором мне было комфортно и который мне очень нравился.

Художниця відчуває себе частиною Одеси тільки в ті моменти, коли йде містом рано вранці.

Ніна СТАСЮКОВА, художниця
С другой стороны я думаю, если вдруг этот город застроят до такой степени, что его не узнают, и он исчезнет с лица земли, — то по нашим работам какой-то романтик возьмет и воссоздаст точно такой город.

Комментарии закрыты