18 квітня відбулась особливо важлива подія, а саме підписання меморандуму між Одесою і Радою Європи, щодо участі міста у Національній мережі інтеркультурних міст України. Сьогодні, така мережа діє в рамках міжнародної програми Ради Європи, яка дозволяє містам розширювати міжнародні зв’язки і використовувати функціональні, сучасні моделі управління. «Інтеркультурні міста» — це успішний проект Ради Європи, який підтримує міста в розробці нових стратегій, роблячи акцент на культурне різноманіття та інтеграцію. На даний момент, в Україні до проекту приєдналися Мелітополь, Павлоград, Суми, Вінниця та Луцьк. Одеса — перше місто-мільйонник України, яке братиме участь у цій програмі.

Генадій Труханов, Одеський Міський Голова

Поэтому для нас само понятие интеркультуры, мультикультуры — это стиль жизни. Если вы обратили внимание, это наличие и храмов различных конфессий, это уважение к религии, к вероисповеданию, жителей нашего города. К их истории, к истории их национальностей. И пример не только в масштабах Украины, я думаю, что для Европы, для мира сегодня, показать что в Одессе…это город мира и толерантности. Город созидания, город юмора, кстати, юмор у нас тоже интернациональный.

Сьогодні Одеса — найбільш яскравий приклад інтеркультурного міста України, яке об’єднало в собі 130 національностей для культурної, громадської або комерційної діяльності. Це приклад толерантного співіснування, де пишаються своєю багатою історією, але при цьому не бояться просувати нові концепції.

Ксенія Рубікондо, коорд. укр. мережі інтеркультурних міст

Сьогодні для нашої мережі української, мережі інтеркультурних міст України — дійсно знаменний день. Бо до нас приєднується ще одне місто, як було тільки ще сказано, місто-мільйонник, це місто Одеса. Місто Одеса — це дійсно є місто, яке належить інтеркультурності. І, оскільки ми пам’ятаємо, згадуємо і мислимо Одесу як гавань, то я для себе дійшла висновку, що це є інтеркультурна гавань України.

Вектор Одеси, безумовно європейський, а адміністрація прагне розвивати зовнішні зв’язки, створюючи нову, сучасну Одесу. На даний момент, місто має велику кількість міст-побратимів, підтримуючи не тільки ділові відносини, а й культурні зв’язки.

Генадій Труханов, Одеський Міський Голова

Чтобы Одесса стала в масштабах Украины международной площадкой, мы готовы предоставить все возможности, чтобы действительно продемонстрировать Украине, всему миру и Европе, то чувство толерантности ко всем национальностям, проживающим на территории Украины. Украина — это прекрасная, европейская страна, но нам не хватает сегодня европейских ценностей. Взаимного уважения к проживающим в Украине национальностям, взаимного уважения и толерантности в поведении.

Підписання меморандуму — урочиста подія для Одеси, так як участь в програмі від Ради Європи дає можливість оповіщати весь світ про ти активні дії, які проводить одеська влада для того, щоб місто розквітало і ставало по-справжньому європейським. Це, в свою чергу, сприятиме зміцненню іміджу нашого міста, як в очах одеситів, так і на світовій арені.

Комментарии закрыты