Понад дві тисячі протоколів про порушення митних правил на більш ніж 100 мільйонів гривень. Такі цифри минулого року для Одеської митниці ДФС. Але дані поточного року вражають не менше. Як зазначив заступник начальника митниці, лише за 4 місяці 2018-го року Управління боротьби з контрабандою вже склало 900 протоколів — на 43 млн. грн.

Олександр Халковський, заступник начальника Одеської митниці ДФС

Але що я хочу сказати. Боротьба з контрабандою як з явищем — це не обов’язково кількість вилучень і кількість протоколів. Як одна складова нашої роботи — це наповнення, те наповнення державного бюджету тими платежами, які додатково надходять від того, що ми працюємо так, що не даємо контрабандистам провозити їхню контрабанду. За рахунок цього до бюджету надходять додаткові кошти.

В Одеському морському торговельному порту працівники Одеської митниці детально розповіли, як саме здійснюється митний контроль: від перевірки документів до виявлення незаконних речей.

Сергій Мартинов, заступник начальника Одеської митниці ДФС

Ну, во-первых, инспектор получает пакет документов от декларанта. И первая стадия — это работа с документами. То есть проверяет соответствие информации, изложенной в документах, той информации, которая содержится в таможенной декларации. Значит, при необходимости физического досмотра, как мы это называем, или досмотра груза, груз, вы видите, в этом достаточно хорошо оборудованном помещении он выгружается — либо частично, либо полностью — вон там, на заднем плане у нас есть грузы, которые частично выгружены из автомобилей. Инспектор имеет возможность открыть упаковку, просмотреть, что там внутри, действительно ли там тот товар, и таким образом происходит оформление. Также производится сканирование.

В Одеській митниці сьогодні є шість мобільних сканерів. Працівники зазначають, що в планах — придбати стільки ж стаціонарних, які значно полегшать і прискорять роботу перевірки. Щоправда, одна така машина коштує близько 3 млн. дол.

В первую очередь, мы убедились, что площадка безопасная, и никто не находится в зоне действия сканирования. Здесь камеры: мы настраиваем номер контейнера, он отображается в базе. Запускаем установку — скорость движения. Включаем радиацию. И потихонечку начинаем выезжать. В движении смотрим, чтобы никто не попал в зону сканировки.

Окрім технічних сканерів в Одеській митниці працюють і живі — сім службових собак та їх партнери професіонали-кінологи.

Володимир Кушніренко, кінологічне забезпечення Одеської митниці

К работе допускаются собаки, которые проходят комиссионный отбор. В комиссию включается начальник отдела, инспектор-кинолог и врач-ветеринар. Которые смотрят на здоровье собаки и принимают соответствующее решение — может эта собака по здоровью проходить и работать в таможне, либо по каким-то причинам нет. Вот это вот у нас была такая находка. Целый контейнер одноразовых грилей, которые отправлялись в Израиль. И благодаря собаке вот это было найдено. То есть это было 48 тысяч пачек сигарет, если мне не изменяет память. В каждом гриле практически это было спрятано.

Не надо бояться. Собака работает пассивным методом — она замирает и показывает таким видом, что у человека есть искомый предмет.

Працівники Одеської митниці не лише влаштували екскурсію до місцевого музею контрабанди, а й розказали про декілька схованок, в яких злочинці перевозили зброю, наркотики чи інші заборонені товари.

На поромній переправі в Іллічівському морському порту було затримано вантажний автомобіль, який під керуванням громадянина Туреччини прибув на паром із Грузії. З Поті — в Україну. У спеціально виготовленому дні було виявлено 174 кг героїну.

В рамках  боротьби з контрабандою Одеська митниця бере участь у двох масштабних проектах: один з них СіСіПі — він фінансується Канадою і організований при Управлінні ООН з наркотиків та злочинності. І другий — ІксБіЕс, який фінансується Сполученими Штатами.

Комментарии закрыты