З дня заснування Одеського художнього музею, одного з найстаріших художніх музеїв України, 6 листопада виповнилось 118 років. Музей розташувався в самому центрі Одеси, на Софіївській,5А, у старовинному палаці Наришкіних, збудованому у 1820-і роки в кращих традиціях класицизму. У 1888 році палац придбав тодішній одеський міський голова, меценат і колекціонер Григорій Маразлі, який і передав його місту з метою влаштування в ньому музею образотворчих мистецтв. 13 листопада на честь річниці в Художньому музеї почались святкові заходи. На презентації чергового випуску «Вісника» музею згадали тих людей, завдяки яким музей відбувся, пережив складні часи і продовжує жити, радуючи шанувальників мистецтва. Це і візантолог Никодим Кондаков, і професор Павловський, і голова одеської школи живопису Киріяк Костанді. Одеський художній музей — класичний музей, як підкреслив у виступі його директор Віталій Абрамов. І колекція музею складається з багатьох зібрань.

Віталій АБРАМОВ, директор Одеського художнього музею
Это собрание отечественной живописи из картинной галереи Руссова, собрание с очень интересной историей инженера Драгоева и особенно собрание художников «Мир искусства», собранное одесским городским головой Михаилом Брайкевичем. Он собрал уникальную коллекцию — Сомов, Бенуа, Серов, Добужинский, Врубель.

Презентація «Вісника Одеського художнього музею» №3, присвяченого творчості славетного художника Івана Костянтиновича Айвазовського, стала першим з святкових заходів музею до свого дня народження. Тематика номеру — життя, діяльність і твори Айвазовського, двохсотліття з дня народження якого у 2017 році широко відзначає художня громадськість. Одеський художній музей, відкритий ще за життя художника, зберігає обширну колекцію його оригінальних творів. Усього колекція музею нараховує понад 10 тисяч предметів образотворчого мистецтва XІХ–XX століть. Серед них картини Івана Айвазовського, Іллі Рєпіна, Ісаака Левітана, Василя Сурикова, Михайла Врубеля, Валентина Сєрова, Миколи Реріха, Зінаїди Серебрякової, Костянтина Сомова, Наталії Гончарової, Василя Кандинського та багатьох інших. У відділі сучасного мистецтва представлені роботи художників, написані починаючи з 20-х років ХХ століття, у тому числі картини прославлених представників одеського нонконформізму. І кожен відвідувач, тільки один раз пройшовши по залах Одеського художнього музею, отримує уявлення про всі основні напрямки в розвитку вітчизняного образотворчого мистецтва. А також отримає величезну насолоду від спілкування з мистецтвом, не завжди однозначним, але в Одеському художньому музеї завжди справжнім.

Комментарии закрыты