1 лютого міністри закордонних справ України та Туреччини Павло Клімкін і Мевлют Чавушоглу відвідали Одесу. Причина — Сьоме засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування, присвячене, зокрема, співробітництву в торговельно-економічній та енергетичній сферах, оборонній сфері, перспективам завершення у 2019 році переговорів щодо укладання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною. Свій візит до Одеси політики розпочали символічно — з відвідування Стамбульського парку.

Тобто отакі зв’язки між Одесою і Стамбулом — ну, неможливо уявити собі два міста, які б краще пасували взагалі один до одного. Цей парк — я особливо, я не одесит (може, хотів би бути, але не одесит), дуже добре почуваю. Я дуже радий, що ми з Мевлютом сьогоднішній день — з дуже цікавими переговорами, з багатьма питаннями — але почали з такого натхнення, дуже доброго настрою.

Генадій Труханов, Одеський міський голова

Наши планы далеко идущие по взаимоотношениям со Стамбулом и Турцией в целом. Культурные связи, экономические связи. Задача, которую мы перед собой ставим — это в ближайшее время непосредственно только выходя за полномочия и компетенцию муниципалитета Стамбула, организовать морское сообщение. Я имею в виду, паромное сообщение пассажирское. То грузовое, которое есть, оно работает, но то, которого не хватает и оно достаточно затребовано, — пассажирское сообщение паромное.

Комментарии закрыты