Восьмого грудня Одесу шокувала трагічна новина — загинув Олександр Миколайович Захарія. Відомий учений, хімік, журналіст, активіст. Він мав активну позицію, насичену професійну діяльність, повагу і любов друзів та колег, які досі не можуть оговтатись від трагедії. Наша телекомпанія, з якою Олександр Миколайович співпрацював протягом багатьох років, висловлює щирі співчуття близьким та друзям Олександра Захарії.

Олександр Захарія народився 30 травня 1947 року в Одесі в родині видатного науковця Миколи Федоровича та випускниці консерваторії Галини Петрівни Захаріїв. Пішов по стопах свого батька — став хіміком, працював на кафедрі аналітичної хімії університету ім. Мечникова. Був вкрай активною людиною, він цікавився і «хімією життя» — суспільними, політичними процесами. А тому став також директором Інституту стратегічних досліджень та прогнозів трансатлантичних процесів, членом наукової ради з проблеми аналітичної хімії Національної академії наук України, журналістом. Викладач, якого любили студенти,  експерт, чия професійна оцінка була цікава колегам і ЗМІ в рамках численних наукових конференцій, журналіст, автор і ведучий програм, гостями яких ставали цікаві спікери. Олександр Захарія встиг збудувати успішну кар’єру, багато що планував і в майбутньому. Але трагічний випадок не дав цим планам справдитись. Пізно ввечері 7 грудня його  збила машина біля власного будинку. Наступного дня він помер у лікарні.

Олександр Захарія не мав близьких родичів, але за 70 років життя він встиг заслужити повагу і любов колег та друзів. Його смерть стала великою втратою для наукової спільноти Одеси, співчуття надходять не тільки з усієї України, а й з інших країн. Долучається до них і наша телекомпанія.

Комментарии закрыты