Нову систему безготівкового розрахунку за проїзд в електротранспорті презентували в Одесі. Для використання нової послуги пасажирам потрібно мати з собою смартфон з встановленим додатком, в якому можна купити квиток. У презентації, яка проходила в легендарному одеському трамвайному депо на Олексіївській площі, — взяв участь Одеський міський голова Геннадій Труханов.

Геннадій Труханов зазначив, що питання про впровадження електронного квитка обговорювалося давно, але ввести таку систему було складно з ряду причин, зокрема, через високу вартість терміналів. У лютому цього року був запущений пілотний проект по безготівковій оплаті проїзду в трамваї №21, коли послуга надавалася шляхом піднесення пластикової карти до терміналу. А нова система, яку презентують і впровадять в електротранспорті Одеси, буде використовувати не картки, а смартфони. Про це докладно розповіли партнери проекту — представники компаній EasyPay та Transpod, які розробили систему для здійснення платежів і створили відповідний додаток.

Компостувати електронний проїзний документ будуть спеціальні термінали-валідатори, які встановлять в трамваях і трроллейбусах. Кондуктор також перевірятиме наявність проїзного документу за допомогою переносного терміналу. При цьому розрахуватися за проїзд можна буде і готівкою.

Випробування системи проводяться в трамваї маршруту №12 та триватимуть близько 15 днів. Після цього проект має запрацювати і в іншому електротранспорті міста. Нова система безготівкового розрахунку за проїзд буде не тільки цікава для одеської молоді зі смартфонами, а й корисна та зручна більшості одеситів, які користуються міським транспортом, — зазначив Одеський міський голова Геннадій Труханов.

Комментарии закрыты