В медичному університеті відбулась зустріч студентів-першокурсників, професорсько-викладацького складу з головою Поважної ради відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона»  Василем Князевичем. Ця відзнака присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому.

Відзнака за професіоналізм в галузі охорони здоров’я та розвитку медичної науки була запроваджена Міністерством охорони здоров’я України в 2009 році. З часу її існування було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представників духовенства,  чия діяльність  спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України. Зметою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, з 2017 р. започаткована громадська Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

 Василь Князевич, голова Поважної ради

Основна мета цієї нагороди відродити довіру суспільства до пених ритуалів, показати кращих моральних людей. Доказати, що Україна спроможна правила гри, які дають насолоду і задоволеності того, хто приймає участь в цьому процесі.

Це єдина нагорода сьогодні в Україні, яка надається не від уряду, а від громадської організації лікарів країни, де система вишукує кращого і указує людину, яка досі була невідомою чи скромною і не може сама себе представити, але робить дуже багато в галузі охорони здоров’я і милосердя. Раз на рік зі 125 претендентів по одному з кожної області країни обирається двадцятка кращих. А потім з цього списку Поважна рада, яку очолює  колишній міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, за підсумками таємного голосування називає найкращих в п’яти номінаціях. Треба зазначити, що цього року нагороду «Орден Святого Пантелеймона»  і грошову премію 100 тис гривень в більшості одержали одесити., серед них представники Одеського медичного університету.

 Михайло Каштальян, зав. кафедри воєн. хірургії

 Еще более ценен єнот орден, что єто общественная награда. Єто не от президента. Єто народ голосует.главное, что такое у нас есть.достойніх людей очень много

 Микола Аряєв, завідуючий кафедри педіатрія 1

 я по международной работе. Я біл проректором по международной работе. Осуществлял єту деятельность на уровне института. И біл зва кафедрі пидиатрии, кот  имела Большие международніе связи. Об єтом свидетельствует список почетніх имен, докторов, которіе читают лекции нашим студентам.

  На думку учасників зустрічі, серед яких були присутні студенти-першокурсники, професорсько-викладацький склад медуніверситета, дуже важливо, аби всі громадяни України знали і бачили, що в країні є багато гідних і талановитих лікарів, яких суспільство повинно підтримувати і стимулювати до ефективної роботи.

 Валерій Запорожан, ректор мед університету

Я считаю, что умне технологи, знания, умения, корда от них зависит жизнь человека должни біть в руках человека интелегентного, умного, сердечного которій у меет поделиться не  олько знаниями. Но и морально поддержать того, кому он предназначаетсвою помощь. Врач должен біть високодуховнім, лбящим свою профессию человеком..

На думку голови Поважної ради Василя Князевича, складна фінансова та кадрова ситуація в системі охорони здоров’я спонукає шукати різні шляхи підтримки, аби заохотити молодь обирати фах лікаря та не виїжджати за кордон для працевлаштування. Поважна рада ухвалила рішення запровадити «Медаль Святого Пантелеймона», якою нагороджуватимуть молодих медичних працівників віком до 35 років. Вперше найкращих серед молоді відзначать у наступному 2018 році.

 

 

Комментарии закрыты