Роботи на даху будинку №19 по вулиці Дерибасівській в Одесі зупинені, оскільки є незаконними. Ні муніципальне управління архітектури і містобудування, ні будь-які інші повноважні органи ніяких дозвільних документів на проведення робіт за даною адресою не видавали. Більш того, будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Таким чином забудовник виконував будівельні роботи самовільно. Детальніше — далі в сюжеті.

Кілька днів тому на даху будинку №19 по вул. Дерибасівській почалися будівельні роботи. Власник однієї з квартир, незважаючи на відсутність будь-яких дозвільних документів на проведення робіт, вирішив надбудувати мансарду. Відзначимо, що будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення — будинок Жульєна, побудований в 1842 році за проектом Торрічеллі. Станом на 10 серпня роботи на об’єкті були зупинені. Однак, міське управління ініціювало комісійне обстеження робіт за даною адресою.

Олександр Авдєєв, в.о. нач. управління ДАБК ОМР

Сегодня мы вышли на внеплановую проверку вместе с областным ГАСКом в связи с тем, что объект является памятником архитектуры и проверку имеет право проводить только областной департамент. Мы вышли совместно с ними, нами было установлено, что  реконструирована квартира 10 и 13. Надстроили этаж и мансарду. На сегодняшний день установлен собственник, кто проводит строительные работы.

У зв’язку з відсутністю дозвільних документів на будівельні роботи, обласна архітектурно-будівельна інспекція підготує розпорядження про їх заборону. А з боку міського ДАБК готується лист до прокуратури з метою притягти до відповідальності осіб, які проводять ці роботи.

Сергій Шостацький, заст. директора департаменту ДАБІ в Одеській області

Это памятник архитектуры и относится к наивысшему классу последствий. Соответственно разрабатывается проектная документация, градостроительное обоснование, экспертизу проект должен пройти и получается разрешение на выполнение строительных работ. Работы ведутся самовольно, проверка длится, будем разыскивать собственника для того, чтобы вручить предписание.

Богдан Опаленик, юрист РГБ

Мы уже долго ведем борьбу с незаконным строительством, особенно, с незаконным строительством на памятниках архитектуры. Поэтому мы также возьмем это дело на контроль и от лица общественности будем писать в прокуратуру, ну и следить, чтобы ГАСК занимался этим делом, а не забросил все на этом этапе.

Зараз у забудовника існує два варіанти вирішення ситуації, що склалася: привести об’єкт до попереднього стану або отримати дозвіл на проведення будівельних робіт з дотриманням всіх необхідних нормативів.

Комментарии закрыты