У 25 з 27 територіальних громад Одеської  області знають  хоча б  про якісь інструменти електронної демократії. Про це свідчать результати опитування, проведеного обласною організацією  «Комітет виборців України» разом з Асоціацією органів самоорганізації населення. Для того, щоб підвищити рівень обізнаності для керівників ОТГ були проведені навчальні тренінги.

Анатолій Бойко, Комітет виборців України області
Разработали и провели серию пилотных тренингов, задачей которых было непосредственно  в основы, дать базовые знания об инструментах электронной демократии для  представителей громад. Мы не просто так выбрали громады. На наш взгляд, это совмещние и стремление достичь енергии в двух точках роста.

Анастасія Матвієнко, керівник проектів КВУ області

Наразі проблеми з базовим таким ресурсом необхідним  для запровадження інструментів електронної демократії як веб-сайт є лише у двох громад з 27. Це Конплянська і Яслівська громада. В 24 ОТГ на веб-сайтах  є базова форма для електронних звернень вона, на жаль, не дозволяє  якось систематизувати та аналізувати звернення, які поступають до громади тим не менш базова можливість звернутися через електронну фоорму на веб сайті є.

Також Анастасія Матвієнко додала, що деякі з опитуваних  взагалі  не знають, що на їхніх веб-сайтах є можливість  подавати електронні звернення та петиції. Однією з проблем залишається проінформованість самої громади щодо можливості використання інструментів електронної демократії. А такими є: електронні звернення, петиції, публічні е-консультації, а також бюджет участі.

Комментарии закрыты