8-го вересня стартував третій фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері».  Відкрився фестиваль концертом «Українські шедеври на всі часи», який був присвячений 175-річчю від дня народження композитора Миколи Лисенка. Программа концерту складалася з класичної української музики і творів сучасних композиторів. Диригував одеським орекстром головний диригент Большого театру опери та балету республіки Біларусь, заслужений артист України Віктор Плоскіна.

Концерт-присвячення 175-ій річниці від дня народження основоположника української класичної музики Миколи Лисенка відкрив третій фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Концерт скадався з двох частин : класичної української музики та творів сучасних композиторів.

За ініциативи генерального директора одеського оперного Надії Бабіч, театр регулярно знайомить публіку з українськими музичними шедеврами. Слід зазначити , що інтерес до таких програм постійно зростає.

 Надія Бабіч, гендиректор оперного театру

 У нас создалось традиционное открітие либо один из дней фестиваля посвящен укр музике. Продажа билетов свидетельствует о том, что есть потребность потребность и интерес большой. И мі все время в поиске.

Програма концерту «Українські шедеври на всі часи об’єднала оперний, симфонічний, пісенний жанри. Найкращі номери з опери  Миколи Лисенка «Тарас Бульба» відкрили концерт.

 Віктор Плоскіна, гол.диригент Большого театру (Білорусь)

Чому тарас бульба, Героико-патриотична вистава. Ми переживаемо не легкі часи и нам потрібно для єднання, для бодьорості саме такий  спектакль. Він надзвичайний – уособлення української сили і непоборгсті України.

Головний диригент Большого театру опери та балету республіки Біларусь, заслужений артист України Віктор Плоскіна запрошений до Одеси для участі в концерті-відкритті. В Мінську маестро працює майже 7 років. Але він частий гість і в нашому місті.

 Марина Черкашина-Губаренко, професор, музикознавець

Це молодий диригент, який входить в когорту диригентів. Які завоювали світ.ці призвища потрібно запамятовувати, бо вони несуть нашу культуру в світ

У другому відділенні були представлені сучасні українські композитори: Майборода, Губаренко, Колодуб. Музиканти орекстру, хор, провідні солісти зробили своєрідний ексурс з сивої давнини в сучасну українську музику.

 Сергій Гриневецький, політик, меценат

 надо  отдать должное руководству, что помимо классики предлагают послушать слвременную музику. В єтом есть глубокий смісл. Чтобі духовность, клуьтуру,традиции сохранять и развивать.

Українська музика – це коли душа співає. Це мелодичність, наповненність, емоційність. Концерт «Українські шедеври на всі часи« відкрив глядачеві нові грані в осягненні неповторної краси українського мелосу.

Комментарии закрыты