Библиотека №34 — в поселке Шевченко — это единственная библиотека на весь микрорайон. Учреждение существует уже более 50 лет и за это время местные власти ни разу не проводили ремонт. Но в 2016 году, по распоряжению Одесского городского головы Геннадия Труханова ситуация кардинально изменилась. Как именно — узнаем в следующем сюжете.

10 березня селище Шевченка, Суворівського району, відзначає одразу дві події — це Шевченківські дні, а також відкриття після капітального ремонту єдиної бібліотеки в селищі. Установа успішно веде свою діяльність ще з 1959-го. Але за багато років накопичилося чимало проблем і бібліотека була на межі закриття. Колишня міська влада закривала на це очі, але сьогодні ситуація кардинально змінилася. І за розпорядженням мера Одеси Геннадія Труханова, читальня зажила новим життям.

Петро Рябоконь, заступник Одеського міського голови

Здесь выполнены работы и по капитальному ремонту, по утеплению крыши, фасада. Установлены новый котел, радиаторы, окна, то есть обеспечены полностью все нормальные условия. Также на этом поселке была выполнена часть работ по освещению улиц, вот мы с вами стоим, улица, повещены фонари, это тоже очень важный аспект, будут продолжаться работы по освещению, выполнены работы по обустройству семейной амбулатории. На сегодняшний день людям не нужно ездить в Суворовский район, преодолевать достаточное расстояние, ждать. Они могут полностью получить первичные квалифицированные услуги уже на месте. 

— Маємо прекрасний подарунок — бібліотеку, яку нам подарував, можна сказати, що це міській голова Труханов. Бо ми до нього зверталися і він з любов’ю, слава Господу, зробив своє дєло, зробив нам ремонт в прекрасній нашої нової, можна сказати з другим диханням, бібліотеці.

Для жителів мікрорайону — це справжня подія, адже за 58 років, бібліотека стала не просто просвітницьким місцем, а справжнім культурним центром. Тут жителі селища Шевченка не тільки розвиваються за допомогою книг, яких налічується близько 15 тисяч, але і грають на музичних інструментах, малюють і проводять різні тематичні заходи. Тому представників міської влади зустріли з українською гостинністю.

Ольга Харченко, відвідувач бібліотеки

У нас был и кружок бисероплетения и дети берут книги и с огромным удовольствием читают. У нас дети проводили все свободное время проводили. Здесь они и помогали убирать и территорию, и плести, и печь иногда учились. Вам огромное спасибо за такую красоту подаренную детям, за тепло, которое у нас теперь здесь. За то, что мы теперь с огромным удовольствием здесь будем проводить время.

Миколай, відвідувач бібліотеки

По діброві вітер виє,
Гуляє по полю,
Край дороги гне тополю
До самого долу.

 Стан високий, лист широкий
Марне зеленіє;
Кругом поле, як те море
Широке, синіє.

Сьогодні, коли бібліотека вже прийняла новий, зовсім інший вид, відвідувачі та керівництво установи з жахом згадують попередній стан головного культурного центру селища.

Наталія Кликова, централізована бібліотечна система Одеси

Текла крыша, а отсюда пропадал фонд, трещины были по стенам библиотеки, внутри уже плесень была от того, что постоянно сырость. И вот вдруг совершилось чудо, как мы говорим. Мне позвонили и сказали, что библиотеку город будет ремонтировать. Как-то даже и не верилось вначале, но потом, когда мы сюда приезжали и видели, как она преображается мы поверили в это чудо, а тем более приятно, что не только эта библиотека, но и две библиотеки Суворовского района, большие библиотеки на Бочарова и на Крымском проспекте тоже ремонтируются и будут радовать наших читателей. 

У найближчі роки почнуться роботи по каналізування селища Шевченка, а також заплановано облаштування зупинок міського транспорту відповідними комплексами архітектурного типу «Отрада» по вул. Луцькій.

Комментарии закрыты