Відкриття Центру судової комунікації Одеського регіону фахівцями названо історичною подією. 5 грудня урочисто було відкрито комунікаційний майданчик, який дозволить покращити спілкування між судами всіх юрисдикцій Одещини і громадськістю та ЗМІ. На відкритті перерізали червону стрічку, як символ початку нової історії судових комунікацій, директор Управління міжнародних програм Офісу Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади Олег Шаков та голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Богацька.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
По инициативе всех судов Одесского региона, вне зависимости от юрисдикции, при поддержке наших международных партнеров и друзей — Украинско-канадского проекта «Поддержка судебной реформы в Украине» — сегодня мы открываем Центр судебной коммуникации Одесского региона. Мы хотим, чтобы люди поняли, что из себя представляет судебная власть. Не на основании криков, лозунгов или отдельных резонансных дел, а именно видя общую картину работы судебной системы в том виде, в котором она есть. 

Олег ШАКОВ, Офіс Уповноваженого з питань федеральних суддів Канади
Мы надеемся, что мы сумеем совместно с вами апробировать те модальности, те формы коммуникации, которые могут стать конструктивными, жизнеспособными — и пустить их в большую жизнь по всей стране. Одесса для нас всегда была олицетворением креатива, олицетворением всего самого передового. И мы надеемся, что и в этот раз Одесский регион тоже не будет исключением. 

На сьогоднішній день у напрямку налагодження судової комунікації в нашому регіоні вже створено три комітети. Перший — це Регіональний комітет з судових комунікацій, який розробляє і доносить громадськості інформаційні повідомлення про роботу судів. Другий — Міжвідомчий комітет системи правосуддя, до якого увійшли представники від адвокатури, судів, прокуратури, юстиції для забезпечення оперативного реагування на кризові ситуації та резонансні питання. І третій — саме Комітет зв’язків судів зі ЗМІ і громадськістю. Журналісти, громадяни зможуть тепер ставити представникам судової системи будь-які, навіть найбільш незручні питання щодо роботи судів і отримувати розгорнуті відповіді. В Україні Центр судової комунікації поки існував тільки в Івано-Франківську. Тепер і в Одесі є такий пілотний проект.

Юрій РАБОТІН, голова Одеської регіональної організації НСЖУ
Багато зроблено, і попереду ще багато. Дуже приємно, що ми починаємо. Колись ми починали з Івано-Франківська і з Одещини. Це віддалені регіони один від одного. Але справа корисна для всієї України. Цей пілотний проект потрібен для всієї України. 

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
Вопросов возникает масса, и в свете идущей сейчас глобальной судебной реформы и изменения всех процессуальных кодексов люди нашего региона, граждане, должны четко осознавать, во-первых, куда они имеют право обратиться, и понимать, в какой способ они могут защитить свои нарушенные права либо оспариваемые интересы. 

Для закріплення намірів судів про взаємодію і співпрацю судової системи Одеської області у інформаційно-медійному просторі — головами всіх судів Одещини був підписаний відповідний Меморандум.

Комментарии закрыты