В музеї західного та східного мистецтва відбулось урочисте відкриття оновлених залів  Античного мистецтва. Після 10-річної перерви мистецтво старогрецької і давньоримської античності знову готове зачаровувати усіх закоханих в красу, витонченість і гармонію. Відновлення експозиції Античного мистецтва стало можливим за підтримки благодійної організації Фонд Бумбураса і особисто його голови, грецького бізнесмена та мецената Пантелеймона Бумбураса.

Велика подія відбулась в музеї західного і східного мистецтва – відкриття оновлених залів античного мистецтва. Опікунська рада музею об’єднує людей, чия діяльність прияє розвитку високого мистецтва. За підтримки іі члена- підприємця, мецената, грека Пантелеймона Бумбураса стародавні зліпки з найвідоміших скульптур давньогрецьких майстрів доповнені давньогрецькою керамікою 6-1 століть до нової ери і давньоримським склом.

Пантелеймон Бумбурас, голова  БО «Фонд Бумбураса»

Відділ Античного мистецтва Одеського музею західного і східного мистецтва з’явився  в 1924 році – майже одночасно з датою заснування самого музею. Його колекціїя складалася  з експонатів античної грецької кераміки VI — II ст. до н.е., римського скла I — III ст., переданих музею Державним Ермітажем в 1949 р. і придбаних у приватних осіб; римських мармурових барельєфів, а також прекрасних зліпків з найбільш відомих творів грецької скульптури, які дають досить точне уявлення про оригінали.

 Ірина Глєбова, заст. директора з наукової роботи

 Єнот отдел біл украшением музея. Но последние 10 лет біл закріт. Но благодаря помощи Бумбураса біло закуплено современное оборудование

Відкриття оновлених залів відділу Античного мистецтва відновлює цілісність музейної експозиції. Уся хронологія і логіка її побудови не можуть бути повними без ясного розуміння того, що античне мистецтво заклало основи для розвитку усього західноєвропейського мистецтва. Уперше в оновлених Античних залах представлена колекція південноіталійських ваз, кераміки Аттіки, Корінфа і інших грецьких центрів, що раніше не експонувалася, а також невелика колекція крихких і витончених посудин із скла роботи майстрів Стародавнього Риму.

 Тетяна Бикадорова, завідуюча відділом античного мистецтва

 Сей час експозицію составляют около 70 произведей в основном єто то, что знакомо одеситам, но благодаря помощи попечительського сонета предстанут в новом свете. Новое освещение, лучшие стороні. Біли добавлені которіе хранились в фондах.єто бюсті и рельефі.

 Підготовка предметів для експозиції здійснювалася за сприяння фахівців і реставраторів археологічного музею. Головним експертом по відновленню експонатів античного відділу став давній друг музею — відомий одеський скульптор і художник-реставратор Алік Мирзоев, яки нажаль не дожив до відкриття експозиції.

Володимир Островський, мистецтвознавець

Он очень много сделал, тобі єти екмонати снова возродились.сотрудники археологического музея. Участовал весь музей.

 Наскільки є важливою для нас антична культура, античне мистецтво можна дізнатися на лекціях і екскурсіях, які проводитиме музей західного і східного мистецтва.

 

 

 

 

Комментарии закрыты