24-25 червня 2017 року відбулося особлива духовна подія, а саме національне паломництво до Риму з нагоди вшанування ювілею 150-річчя канонізації українського святого священномученика Йосафата Кунцевича. Паломництво очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У неділю, 25 червня, паломники з України  взяли участь у молитві “Анджелус” із Папою Франциском на площі Святого Петра у Ватикані. Потім Блаженніший Святослав відслужив Літургію у Соборі Святого Петра, а Святіший Отець Франциск уділив особливий привілей – можливість служіння Божественної Літургії на папському престолі, головному престолі Католицької Церкви. Канонізація українського святого священномученика Йосафата відбулася в 1867 р. Сьогодні його мощі зберігаються в головному храмі католицького світу – ватиканській базиліці Святого Петра, що свідчить про велику повагу і цінність діяльності св. Йосафата для всієї Католицької Церкви.

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ

Ми бачимо, як сьогодні весь християнский світ: і православні церкви, і католицька церква, шукають дороги до поєднання. І ось сами цим духом єдності і поєднання і жив Святий Йосифат. І, фактично, за нього він віддав своє життя. Він є нашим духовним скарбом, який ми повинні наново відкрити. Очевидно, що сучасна церква, сучасний діалог між церквами, можливо пропонує інший способи пошуку єдності між християнами. Але Святий Йосифат завжди є таким пророчим голосом, який будить і турбує. Який каже, що ми не можемо вдовольнятися сьогоднішнім станом роз’єднання, бо це є аномалія.

о. Марко Ярослав Семеген, Настоятель Собору Святої Софії у Римі

Це паломництво на заклик цей глави від’єднало в собі паломників, як з Італії, була велика колегія священників, і паломників з України і з Америки і Канади. Загальна кількість, яка очікувалась, була 5 тисяч.

Леся, паломниця з Львівщини

Ми надзвичайно вражені, щасливі, дякуємо Богу, що ми відвідуємо то паломництво і разом з нашим Патріархом Святославом Шевчуком могли молитися ту величаву архірейську службу божу.

Комментарии закрыты