На 2-му Християнському кладовищі відбулось урочисте відкриття  пам’ятника Олександру Дерибасу, історику, краєзнавцю, автору історичних нарисів та спогадів «Стара Одеса», онуку засновника нашого міста. Завдяки одеситам, небайдужим до історії рідного міста, зберігається пам’ять про людей, які жили, творили і залишили слід в історії  Південної Пальміри.

Встановлення пам’ятників видатним людям, досягнення і відкриття яких відомі у всьому світі, це завжди важлива подія для міста, цінителів історії Одеси, для молодого покоління одеситів. Це данина пам’яті та підтримка власної історії.

 Тетяна Маркова, директор департаменту культури та туризму ОМР

Олександр Михайлович Дерибас зробив величезний внесок в дослідження історії Одеси, в розвиток бібліотечної справи. Декілька років він був директором одеської публічної бібліотеки і багато років працював з її краєзнавчими фондами. До речі 2019-й рік, — це рік, коли бібліотека відзначає  свій 190-й день народження.

Ірина Бірюкова, гендиректор наукової бібліотеки

Для нас він є прикладом відданого служіння справи, вдумливого підходу до досліджень. Ця людина була літературно обдарованою. Він залишив багато заміток про сучасне життя Одеси і в 2004 році одеські бібліотекарі підготували вибірку цих публікацій в книзі Стара Одеса.

Історик, краєзнавець, автор історичних нарисів та спогадів «Стара Одеса», онук засновника нашого міста Олександр Дерибас знайшов свій останній притулок на другому християнському кладовищі. Нажаль, більше 80 років його могила була без пам’ятника, лише невеличке надгроб’є. За ініціативою одеського кінорежисера  Ігоря Козлова-Петровського було зібрано необхідні кошти на встановлення пам’ятника видатній одеській особистості.

Ігор Козлов-Петровський, автор проекту

Геннадій Михальченко, завідувач 2-го Християнського кладовища

Левову частку коштів на відкриття пам’ятника внесли кінематографісти, зокрема президент кінокомпанії Юг-Фільм Евеліна Сергеєва. До проекту також долучився всесвітній клуб одеситів . І ось в урочистій обстановці під повільну класичну музику у виконанні муніципального оркестру театру духової музики відбулось відкриття  пам’ятника Олександру Дерибасу,.

На чорному граніті лежить книга «Стара Одеса», а нижче висічений епіграф до неї. Це дарунок видатній людині від громадян Одеси.  Ми продовжуємо говорити про династію Дерибасів в історії нашого міста. Ми пам’ятаємо про її величезний внесок в культуру, розвиток та становлення міста. Ми зберігаємо історію для наших нащадків. Це велика честь та відповідальність!.

 

 

  

 

 

 

Комментарии закрыты