До 75-річниці від дня визволення Одеси від фашистських окупантів на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Ришельє відбувся концерт учасників 6-го фестивалю духових оркестрів «Весняна Одеса». Цього річ в фестивалі брали участь не лише колективи з України, а й Бельгії та Молдови. Разом з одеситами музикою руху насолоджувались і наші кореспонденти.

: Шостий рік поспіль в нашому рідному місті проходить фестиваль духових оркестрів «Весняна Одеса», традиційно приурочений до дня визволення Одеси від фашистських окупантів.

 Геннадій Труханов, одеський міський голова

 

Музичні колективи з різних куточків України, одеські оркестри, а в цьому році до фестивалю долучились представники Молдови та Бельгії, продемонстрували на площі біля Дюка  свою виконавчу майстерність.

Зацікавленість до духової музики зростає у всьому світі. Це і військові оркестри різних силових відомств, учбових військових закладів, державні колективи, концертні оркестри. У духової музики, можливо, немає витонченої вишуканості, глибокої змістовності і емоційності музики академічної. Вона простіша по музичній формі, але це своєрідний і унікальний музичний жанр з давніми традиціями, який має велику кількість прихильників.

Духові оркестри мають величезний естетичний і виховний потенціал. Вони виникли як військові за часів Петра I, — і, звичайно, для духового оркестру спочатку ближче була маршево-вальсова, так звана «паркова» музика. Зараз колективи виконують немало шедеврів академічних композиторів-класиків, джазові композиції.

: Вальс, танго, народні танцювальні мелодії у виконанні президентського оркестру Республіки Молдова стали справжнім подарунком одеситам.  В кожному русі — звук, в кожній мелодії – рух. Виступи духових оркестрів, учасників 6-го фестивалю «Весняна Одеса» – це справжнє свято, свято визволення, свято миру, свято радості!

 

 

Комментарии закрыты