Новообрані депутати обласної ради 7-го скликання приступили до виконання своїх обов’язків.  Нагадаємо, до владного органу пройшло за результатами виборів 84 депутата від шести різних політичних партій. 12-го листопада відбулося засідання першої сесії Одеської обласної ради сьомого скликання. В ході розгляду питань порядку денного, депутати обрали голову обласної ради, його заступників та узгодили створення постійних комісій. Як проходила перша сесія —  дивіться далі.

До складу Одеської обласної ради сьомого скликання ввійшло 84 депутати і лише 11 із цього числа — депутати минулої каденції. Склад ради суттєво оновлений. Згідно із розподіленням депутатських мандатів, картина виглядає так: найбільше місць в обласній раді має опозиційний блок — 23 мандати, Блок Петра Порошенко «Солідарність» — 22, політична партія «Доверяй делам» — 12, Батьківщина — 11, Відродження та Наш край мають по 8 мандатів. Такі дані оприлюднила голова обласної виборчої комісії Ольга Горжеєва.

серед першочергових питань розгляду порядку денного новообрані депутати визначили тимчасову президію, узгодили  регламент, проголосували за персональний склад лічильної комісії та висунули кандидатів на посаду голови Одеської обласної ради.

Дмитрий Барвиненко, депутат Одесского облсовета («Оппозиционный блок»)

В этом зале в депутатах отображено настроение и доверие к нам. мы обещали и хотим выполнить то, что мы обещали народу и сегодня у нас есть большая ответственность. Я хотел бы, чтобы мы избрали человека, которого я знаю давно и доверяю ему. и на каких бы постах он не был, он всегда мог быть контактным человеком, человек, который созидал, а не разрушал, человек, который боролся с коррупцией, предлагал новые варианты внедрения во власть для того, чтобы жителям Одессы и области было лучше. Этот человек сегодня- Николай Леонидович Скорик.

Сергей Паращенко, депутат Одесского облсовета (БПП «Солидарность»)

Депутаты, избранные от партии БПП «Солидарность» единогласно выдвинули Анатолия Урбанского на пост председателя Одесского областного совета.

Таким чином, Микола Скорик від Опозиційного блоку та Анатолій Урбанський від Блоку Петра Порошенко «Солідарність» і склали список кандидатів на посаду голови обласної ради. Представниками Опозиційного блоку було запропоновано провести голосування в холі обласної ради, а не в кімнаті для голосування, як це робилося завжди.

Виктор Андреенков, депутат Одесского облсовета («Оппозиционный блок»)

У нас в зале находится большое количество журналистов, международных наблюдателей, наблюдателей с миссии ОБСЕ, представителей общественности, которые хотели бы проследить за честностью тайного голосования председателя облсовета. Вношу предложение перенести голосование с маленькой комнаты в просторный холл перед сессионным залом.

Втім, було прийнято рішення не переносити місце голосування, але забезпечити представникам преси і спостерігачам доступ в цю кімнату, аби переконатися в тому, що голосування проводиться демократично та у відповідності з чинним законодавством. Після тривалого обговорення кандидатур, депутати почергово проголосували. Так в ході таємного голосування, в якому взяли участь 82 депутата, за Миколу Скорика було віддано 27 голосів депутатів. Другий претендент — Анатолій Урбанский — отримав 55 голосів.

Валентин Волканов, председатель счетной комиссии

Вирішили за підсумками таємного голосування, відповідно до статті 55 закону України про місцеве самоврядування, вважати обраним головою Одесчької облради депутата 7 скликання Урбанського Анатолія Ігоревича — депутата облради від Одеської обласної територіальної організації БПП «Солідарність».

Прошу проголосовать за данные счетной комиссии в целом. Прошу проголосовать. 59 — за. решение принято. Разрешите от депатутского корпуса и от имени президиума поздравить Анатолия Урбанского с избрание головой Одесского облсовета, пожелать ему плодотворной работы на этом месте и пригласить его в президиум.

Після затвердження новообраний голова облради запропонував оголосити перерву в засіданні для проведення консультацій. Після чого відбулося друге пленарне засідання першої сесії, на якому розглянули питання про обрання двох заступників голови облради та постійних комісій.

Так першим заступником Анатолія Урбанського став представник партії «Батьківщина» Олег Радковський. За його кандидатуру проголосували 56 депутатів.

Розподіл посад керівників постійних комісій Одеської обласної ради закінчився протестом Опозиційного блоку. Коли з’ясувалося, що представники Опоблоку не отримали керівництво жодної з 15 комісій, вони розцінили це як образу. Члени фракції порахували таке нехтування опозицією безпрецедентним і на знак протесту представники політсили у повному складі демонстративно покинули сесійну залу. Втім, це не вплинуло на роботу сесії. Депутати, які залишилися проголосували за склад і керівництво кожної з постійних комісій.

Комментарии закрыты