Минулий рік засвідчив незворотність реформи децентралізації та постійне зростання кількості об’єднаних громад. Так, на Одещині було створено шість об’єднаних громад. А станом на 1 січня 2019 року в області взагалі нараховується 32 об’єднані громади, ще 4 очікують виборів. За словами директора Центра розвитку місцевого самоврядування Юлії Молодожен , сьогодні діяльність ОТГ області знаходиться приблизно на однаковому рівні. Але особливо процвітають ті, в яких є сильний лідер.

Юлія Молодожен, директор Одеського ЦРМС

Ну дійсно більщ-менш досягнення в усіх рівні. Що вони роблять? Вони закривають і латають ті дири, які накопичилися впродовж минулих років: ремонт криш, ремонт вікон, ремонт шкіл, ремонт якихось там об’єктів, в яких будуть надаватися послуги.

Скільки вже можна казати про ту Балту, але про неї треба казати. Вони сьогодні перші, які реформують медицину на первинному рівні. Вони сьогодні відбудовують новий кінотеатр, який був там нікому не потрібен, вони сьогодні ремонтують школи.
Да це робиться завдяки тому, що є лідер який чітко ставить завдання і ця громада у вигляді виконавчого комітету, депутатів і місцевих жителів до цього доєднується.

За результатами  2018 року три ОТГ Одещини увійшли до двадцятки кращих в Україні за бюджетними показниками : Авангардівська, Шабівська та Біляївська.
Збільшення власних доходів продемонстрували неоднорідно, але всі громади області. Проте це ще не говорить про зростання дохідної бази.

Олеся Голинська, радник з питань фінансів Одеського ЦРМС

Найбільше ми бачимо це відбувається по Розквітівській ОТГ по Малогівській  ОТГ.  Далі ше ми повернимося до них. Але я хочу зазначити, що таке велике перевищення доходів над 2017 роком говорить не про те , що зросла доходна база, а про те, що планові показники попередніх років в цих громадах  були недовиконані

Всі явища, які можна назвати фінансовою зрадою в ОТГ Одещини це наслідок недосконалого бюджетного законодавства в цілому по країні.


Зазначимо, що для продовження реформи децентралізації цього року Уряд ухвалив План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019 — 2021 роки.

 

Комментарии закрыты