За документами міської ради, тут, на Гагарінському плато, 5, ще з 2008 року планували побудувати школу та стадіон. Влітку 2018 на майданчик нарешті заїхала техніка, що розпочала роботи. Однак ані паркану, ані щита з інформацією про будівельні процеси розміщено не було. Місцеві жителі ще тоді почали бити на сполох — а потім з’ясувалось, що ніяку школу ніхто будувати не збирався. А територія громади тепер належить товариству «Камертон».

Марія Моставчук, місцева жителька

Вияснилось, що це ніяка не школа, що тут будуть висотки. Спочатку зі слів будівельників. Звичайно ми піднялися і пішли в ГАСК. Викликали сюди інспекторів. І уже прийшла представниця забудовника, яка показала нам такий папірець, який дозволяє їм вести підготовку до забудови.

Коли було прийнято відповідне рішення, знайти на офіційному сайті міської ради жителі так і не змогли. А ось на сайті будівельного концерну Мегалайн є вся візуалізація проекту: п’ятьох висоток, три з яких мають нараховувати 27 поверхів. Місцеві наголошують: все це на площі 1,4 гектара. Боротьба жителів триває вже півроку — за цей час вони звертались і в міські, і в державні структури. В січні 2019 року Державна архітектурно-будівельна інспекція в Києві відмовила у видачі дозволу на виконання будівельних робіт. Але змінилось не багато. Хіба що підготовчі роботи змінились на повноцінне будівництво.

Марія Моставчук, місцева жителька

Так як ми вже півроку боремось, ми ходимо по різних інстанціях і вивчаємо безпосередньо норми будівництва, державні норми будівництва, які не дозволяють тут будувати. За таким факторами, як щільність забудови, порушення інфраструктури, солінгу, і важливим фактором є те, що вони зараз просто почали будівництво, а не підготовку до будівництва. Вириваючи котловани і вириваючи ці сваї. Це не входить в підготовку будівництва, а в будівництво.

Але зупинятись місцеві жителі не збираються. Крім акцій в Одесі, найближчим часом вони збираються піднімати це питання у Верховній Раді України. Адже одесити націлені добитись справедливості — навіть попри те, що міська влада не хоче їх чути.

Комментарии закрыты