Маршрутки по 7 гривень — одна з найпопулярніших тем в соціальних мережах і одеських ЗМІ з початку цього року. Для прояснення ситуації з тим, чому ж одесити відтепер платять на дві гривні більше, а сервіс і автобуси залишилися такими ж, департамент транспорту спільно з перевізниками провів круглий стіл на цю злободенну тему. Перш за все, під час зустрічі чиновники наголосили, що компанії-перевізники, які працюють на маршрутному таксі не є структурним підрозділом міста. Для підвищення тарифів на проїзд рішення виконавчого комітету міста не потрібно, департамент транспорту є тільки організатором перевезень, а ось тарифи на проїзд розробляє дійсно сам перевізник.

Олександр Ілько, директор департаменту транспорту ОМР

Учитывая, что мы сейчас говорим про режим маршрутного такси, у нас, согласно законодательства, перевозчик имеет право…не только у нас, на территории Украины. Самостоятельно использовать и применять тарифы в режиме маршрутного такси. Но у нас во всех договорах с перевозчиком написано что перевозчик не может самостоятельно в одностороннем порядке без уведомления организатора, а именно департамента транспорта.

Ще до подорожчання проїзду в маршрутному таксі, вирости встигла ціна на паливо, запчастини, піднялася мінімальна зарплата в усій країні. Розмови про те що проїзд піднімуть періодично звучали ще з весни 2017 року. Сьогодні ж, 7 гривень — це мінімальне і вимушене підвищення ціни, кажуть перевізники.

Георгій Хаскін, дир. науково-виробничого центру «Економінформ»

Расчета меньше чем на 7 гривен нет. Мы взяли, можно я договорю? Мы взяли по минимальной цене, вот 7 гривен — это минимальная цена. 15 я не помню, но один маршрут точно. Есть 7,50, есть 7,80, есть 8,50, есть 9, есть 10. Разные маршруты в зависимости от длины и других моментов имеют разную стоимость. Но взяли на уровне минимальном.

Однак, як розповіли в департаменті транспорту, підвищення ціни сумну ситуацію з поїздками на маршрутках не врятує. Всього по Одесі їздить близько 900 автобусів, вартість одного «Богдана» або «Еталону» складає близько 50 тисяч доларів. Сьогодні місто не може дозволити собі такі суми, тому упор було вирішено зробити на розвиток муніципального електротранспорту та впровадження електронного квитка.

Олександр Ілько, директор департаменту транспорту ОМР

В чем принцип электронного билета, каким мы его видим? Перевозчик получает деньги в случае выполнения перевозки из точки А в точку Б по конкретному времени. Не за количество людей перевезенных, а за качественный рейс выполненный по расписанию. И тогда у нас появляется понимание, что если я выполняю перевозку, у меня нет плана перевезти миллион пассажиров, у меня есть план сделать 100 рейсов и получить за это какую-то сумму.

Саме електронний квиток зможе забезпечити водієві гідну зарплату і повернути інтерес до цієї важкої професії, а пасажирам надати транспорт, який нарешті буде ходити за розкладом.

Комментарии закрыты