Актуальні питання нарахування субсидій позначила сьогодні в прес-центрі Одесит директор департаменту праці та соціальної політики — Олена Китайська. Хоч опалювальний період ще зовсім не скоро, але в одеситів вже виникає достатня кількість питань про ті зміни стосовно нарахування субсидій, які були внесені Кабінетом Міністрів з 1 травня цього року. На сьогодні в Одесі майже 58 тисяч жителів користуються програмою «Житлові субсидії» та в опалювальний період минулого року отримували такий розмір субсидій, що дозволяв не мати заборгованості по оплаті за житлово-комунальні послуги. Всім хто отримував субсидії раніше, автоматично робиться продовження на наступний рік. Не отримати продовження могли тільки ті люди, які мають заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг, а таких в Одесі налічується близько 11 тисяч сімей. Також, на окремому прикладі Олена Китайська розібрала чому деякі одесити хвилюються  з приводу щойно отриманих рахунків.

Олена Китайська, дир. деп. праці та соціальної політики ОМР

Граждане, которым назначена субсидия для возмещения ЖКУ, они обязаны своевременно ежемесячно оплачивать стоимость ЖКУ минус размер субсидии. Почему я на этом акцентирую внимание, потому что очень много обращений одесситов, которые с негодованием получили сегодня счета с необходимостью доплаты за прошлый период каких-то астрономических сумм. И я хочу на конкретном примере показать почему это произошло. Обратился человек, которому необходимо доплатить 2300 гривен за прошлый период. И он не понимает почему, почему после перерасчета такую сумму производят доплату. Если бы человек платил свой обязательный платеж, то у него никакой переплаты не было бы. В данной ситуации мы проверили, что последняя плата за тепло была в мае 16-го года. То есть с мая 16-го, когда назначили субсидию, человек обязательный платеж за тепло ни копейки не проплачивал.

Повертаючись до сімей, які потрапили в автоматичний список «продовження», то всі вони в якнайшвидшому часі будуть повідомлені за телефоном, e-mail або смс-повідомленням. Для тих, хто хвилюється з приводу того, яку ж суму платити поки не прийшло нове повідомлення про призначення субсидій, рекомендують проводити оплату за послуги без урахування розміру субсидій, які люди мали в квітні місяці.

Комментарии закрыты