Ось уже півстоліття одна почесна вахта змінює іншу на Посту №1 в Парку Шевченка. Рівно 50 років, починаючи з 1968 року тут, на Алеї Слави, біля вічного вогню Вахту Пам’яті відстояли вже понад 80 тисяч юних одеситів. 4 квітня, на  честь такої великої дати, в Парку Шевченка провели урочисту лінійку на якій були присутні 32 почесні вахти, котрі будуть стояти на посту №1 в 2018 році, а також зведена почесна вахта з тих хлопців і дівчат, хто проявив себе краще всіх за минулий рік. Був присутній на заході і мер Одеси Геннадій Труханов, який колись в юності так само ніс почесну вахту біля посту №1. За це главі міста вручили нагороду, як видатному вихованцю почесної вахти.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Вдвойне приятно мне что я воспитанник Поста №1. Я был здесь и прошел все ступени Поста №1: от часового до руководителя самого Поста №1. Когда-то мне выпала честь руководить школьным коллективом, который был здесь, это осталось навсегда в моей памяти, в моей жизни. Абсолютно правильно, когда ребята отдают дань памяти тем, кто не дожил до сегодняшнего дня. Тем, кто защитил наш город, тем кто освободил его. Это абсолютно правильно.

50 років почесній варті, пост на якій тримало не одне покоління. Рік за роком, не дивлячись на свій юний вік, хлопчики і дівчатка з гордістю несуть Вахту пам’яті. Стояти на Посту №1 — не тільки почесно, але і дуже популярно серед школярів. Охочих опинитися тут завжди багато, але відбирають найкращих.

Дар’я Парфіненко, інструктор роти Почесної Варти

Я просто попала на пост, когда моя школа здесь стояла. Первый раз я была просто обыкновенным постовцем, второй раз я уже была начальником поста. И решила пойти в кружок роты почетного караула. Отзанималась там год и мне предложили преподавать в нем и я решила попробовать свои силы.

Михайло Куршаков, начальник Почесної Варти, НВК №13

Волнение — первое, второе, наверное, гордость. Потому что не каждого сюда берут, у нас в школе был строгий отбор на людей. Захотело 50, попало 25 только. И первое — это конечно гордость, за то что представляю честь города, лицо города.

Без пам’яті про минуле — немає майбутнього. На 50-тиріччі Посту №1 вшанували пам’ять всіх тих, хто загинув захищаючи Одесу і Україну в роки Другої світової війни, а також за час проведення антитерористичної операції на Сході.

Звичайно ж, Пост №1 — це не тільки нести вартову службу біля пам’ятника, але і практичні заняття з того, як вести себе в надзвичайних ситуаціях. Гурток «Рота почесної варти» був заснований на базі Посту ще в 2013 році. Тут всі бажаючі юні одесити можуть навчитися поводитися зі зброєю, гасити пожежу, оперативно діяти під час теракту. Після урочистої лінійки, діти показали чому навчилися. Хлопчики і дівчатка провели майстер-класи «Я зможу захистити країну», показали вміння з рукопашного бою і продемонстрували як затримати справжніх злочинців.

Олег Денисов, директор центру патріотичного виховання «Пост №1»

Мы не ставим задачу заменить наших сотрудников, мы ставим задачи показать какая тяжелая работа сотрудника полиции, сотрудника медицинской службы, сотрудника державно-прикордонної cлужби. А также остальные подразделения, которые постоянно рискуют своей жизнью. Задача этих детей в первую очередь научиться действовать в экстренных ситуациях и в дальнейшем, если кто-то захочет связать свою жизнь с этими структурами.

У виступі школярів були задіяні справжні пожежна машина, карета швидкої допомоги і авто поліції. Діти стріляли холостими патронами, надавали першу медичну допомогу, діяли під час вибуху і пожежі. Подивившись такі виступи, і те, наскільки відповідально хлопці і дівчата відносяться до несення служби на Посту №1, можна сказати що Одесу точно є кому захищати і охороняти. І почесна вахта простоїть ще не одне десятиліття — в знак поваги і любові до свого міста.

Комментарии закрыты