«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». 23 серпня з нагоди 26-ої річниці незалежності України в Одеському театрі опери та балету відбувся святковий урочистий захід, в якому прийняли участь керівники міста й області.

На урочистостях в Оперному після державного гімну та хвилини мовчання на честь загиблих за незалежність — присутніх привітав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Максим СТЕПАНОВ, голова Одеської облдержадміністрації
Ми говоримо про незалежність — і продовжуємо шукати пана. Воліємо мати мудрих господарів на нашій землі. І забуваємо, що це і є ми самі. Чекаємо на фінансову допомогу ззовні — і знецінюємо власний внутрішній ресурс. Може, потрібно нарешті усвідомити, що ми і є творці? Що ми здатні втілити будь-яку мрію?

Саме українці подарували світу гелікоптер, рентген, кіноапарат, — про це йшлося в промові. Сьогодні українцям і мешканцям Одещини теж є, чим пишатись. Докази тому — високі нагороди, які від Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради вручили очільник Одеської держадміністрації та голова обласної ради найкращим з присутніх. Серед них відомі лікарі, економісти, педагоги, вчені, художники, юристи, аграрії, військові, поліцейські, волонтери. Відзначений також був колектив Одеського літературного музею — за наукову і творчу працю та в зв’язку з 40-річчям з дня заснування. Особливі відзнаки отримали випускник Рішельєвського ліцею Роман Солецький за низку перемог у міжнародних олімпіадах та викладачі ліцею.

Мер Геннадій Труханов у своєму виступі відзначив почесними нагородами міської ради одеситів — вчителів, науковців, військових, які захищають спокій городян, та пожежників, які рятують чужі життя, ризикуючи власним.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Я щиро вітаю всіх з Днем Незалежності нашої держави. Бажаю нам всім щастя, здоров’я, процвітання нашої держави і спокою та миру. Зі святом вас! 

В урочистій обстановці на святі на честь Дня Незалежності найвища державна професійна нагорода «Заслужений лікар України» була вручена головному лікарю Одеського обласного онкологічного диспансеру Олегу Лук’янчуку. Відомий в Одесі і за її межами онколог Олег Валерійович Лук’янчук вже 30 років працює на ниві збереження здоров’я і життя.

Олег ЛУК’ЯНЧУК, заслужений лікар України, головний лікар ОООД
Эту награду я воспринимаю не только как результат работы сегодня, но и как какой-то карт-бланш для того, чтобы двигаться в дальнейшее. Я очень хорошо, как никто, представляю, какой путь предстоит пройти в том числе онкологам, семейным врачам, вообще медикам для профилактики и ранней диагностики рака. К сожалению, эта работа была долгие годы упущена. Мы только сейчас к ней начинаем возвращаться, мы создаем местные, участвуем в создании Национальной программы борьбы с раком. И я надеюсь, я уверен, что эта работа будет проведена не зря, и в ближайшее время мы будем иметь какие-то подвижки. 

Своєрідним містком від колишнього у сучасне став святковий концерт по закінченні офіційної частини урочистостей. Українські традиції та сьогоднішній ритм життя країни перекликалися у виступі популярної групи «Дюк Тайм» та інших виконавців.

Комментарии закрыты